Kurbadam drošākais autoparks – piekto gadu pēc kārtas!

Jau piekto gadu pēc kārtas priecājamies saņemt zelta kategorijas balvu “Drošākais uzņēmuma autoparks”. Konkursu rīko apdrošināšanas sabiedrības “Balta” un Satiksmes ministrija. Konkursa mērķis ir nemainīgs – rosināt Latvijas uzņēmumu, valsts iestāžu un pašvaldību izpratni un vajadzību pēc droša uzņēmuma autoparka, kā arī veicināt labo praksi to pārvaldībā.

Šogad, citādāk nekā līdz šim, īpaša uzmanība tika pievērsta krīzes risinājumiem un labās prakses piemēriem uzņēmumiem, kas arī pandēmijas apstākļos autoparku drošības jautājumus neatstāja otrajā plānā. Automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums Kurbads sasniedza pjedestāla virsotni kategorijā – starptautiskie kravu pārvadājumi.

“Šis gads bija izaicinājums visiem struktūrvienību vadītājiem. Svarīgākais bija saglabāt un nodrošināt darbu pēc iespējas vairāk darbiniekiem. Darba apjomam atgriežoties pirmskovida līmenī, vajadzēja maksimāli ātri apmācīt jaunos autovadītājus. Sagatavot tos kvalitatīvi , lai neciestu uzņēmuma pakalpojuma kvalitāte un drošība uz ceļiem,” situāciju šogad komentē servisa vadītājs Ivars Čiblis.

Konkursa laureātu noteikšanai starptautisko kravu pārvadātāju kategorijā bija četri kritēriji: autoparks un to raksturojošie parametri, tehniskais nodrošinājums; uzņēmuma politika un rīcība attiecībā uz negadījumiem, to uzraudzību un vadību; uzņēmums un tā vadības iesaiste risku vadībā; cilvēkresursi(autovadītāji, to atlase, apmācības, atbildība un kontrole).

Starptautisko kravas pārvadātāju grupā Zelta kategoriju ieguvām gan mēs, Kurbads, gan “Samskip”. Vietējo kravas pārvadātāju un speciālā pielietojuma autoparku grupā uzvaru guva “Sadales tīkls”, “Delta LV”. Zemākā riska, valsts un pašvaldību autoparku sacensībā uzvaru guva “Rīgas siltums”, “Latvijas autoceļu uzturētājs”, “Latvenergo” koncerns un “Latvijas valsts meži”.