102. autovedēju rotā Kurbada – ķēves dēla tēls

Pandēmijas ietekme

Nezinot to, kā pandēmija ietekmēs uzņēmumu, arī Kurbads šajā laikā autoparka papildināšanu bija iepauzējis. Tomēr šogad uzņēmums ir plānojis to papildināt ar vēl astoņiem autovedējiem. Kā pirmais uzņēmuma jaudīgo autovedēju floti papildina simtu otrais autovedējs. To rotā zīmīgs tēls – Kurbads.

Autovedēja palaišana

 

Kurbada enerģija kopā ar uzņēmumu

Autovedēju “Kurbads” rotās stilizēts latviešu mitoloģijas spēkavīra Kurbada portrets. Tas izvēlēts, jo Kurbada enerģija bijusi kopā ar uzņēmumu visus šos gadus. Tāpēc arī likumsakarīgi, ka šis tēls ticis atainots uz viena no autovedējiem. Tiek uzskatīts, ka rakstnieka Anša Lerha-Puškaiša radītais tēls bijis pārdabiski spēcīgs un tas smēlies enerģiju gan no debesīm, gan zemes.

Auto dizainu, kā ierasts, veidojis mākslinieks Alfreds Paulausks. Viņš atzīst, ka veidot personāžu, nezinot, kā tas izskatās bijis grūts uzdevums. “Pateicoties mākslinieces Ievas Kauliņas vizualizācijām, kura attēloja Kurbada tēlu rokgrupas Skyforger rokoperai “Kurbads – ķēves dēls” – bojā gājušais latviešu supervaronis Kurbads pēc divdesmit pieciem gadiem tika atdzīvināts un tagad ir kļuvis redzams uz viena no autovedējiem. Es sapratu, ka gribu iet vēl tālak un attēlot viņu tik reālistisku, lai tas vizuāli nāk laukā no plaknes un ielūkojas mums acīs. Ceru, ka man tas ir izdevies,” savu gandarījumu neslēpj A.Paulausks.

Autovedēja dizains

 

Autovedējs ar misiju

Simtu otrā autovedēja vadības groži tika nodoti autovadītājam-ekspeditoram Mārim Purvēnam. Māris kā autovedēja Kurbads vadītājs netika izvēlēts nejauši. Mārim ir misija – apmācīt jaunos autovadītājus gan Latvijā, gan Vācijā, kur nesen atvērta Kurbads filiāle. Viņa pieredze ir uzkrāta mērojot kā vietējās nozīmes ceļus, tā arī aptverot Eiropas plašumus. Māris spēj iedvesmot jaunos censoņus nepadoties un uzdrīkstēties sākt savu karjeru kā autovadītājam.

Autovedēja palaišana

 

Augstākās klases Mercedes Benz Actros

Servisa vadītājs Ivars Čiblis ir priecīgs, ka pēc pusotra gada pārtraukuma, uzņēmuma floti papildinājis jauns autovedējs. “Autovedēja “Kurbads” modelis ir mūsu uzņēmuma iecienītā ražotāja Mercedes Benz izgatavotais Actros 1848 L nR. Šim autovedējam ir uzlabota 5. paaudzes bremžu sistēma, modernizēta piekabes stabilitātes sistēma (TSA), kā arī pilnveidota tehniskā aprīkojuma pakete “Climate Package”. Tam ir uzlabota trokšņu līmeņa atbilstības klase un apgaismojuma līmenis, kā to pieprasa jaunās Eiropas direktīvas,” atzīst I. Čiblis.

Viņš atzīmē, ka jaunajam autovedējam ir pneimatiskais kabīnes atsperojums, kā arī elektriski vadāmi-izbīdāmi saulessargi šofera un viņa līdzbraucēja ērtībai. Arī šim autovedējam ir lielā kabīne, jo to paredzēts izmantot arī apmācot jaunos vadītājus.

Autovedēja palaišana

 

Lai viegli ripo un tiekamies uz ceļa!