Brīvības pieminekļa simbolika kā mūžīgs atgādinājums par neizmirstošām vērtībām, ko vest pasaulē

Kā jau iepriekš vēstījām, “Kurbads” plāno palielināt savu autoparku ar lielajām autovedēju kabīnēm. Un tā kā “Kurbadam” patīk izaicinošas idejas, kuru pamatā ir stipras vērtības un liela pārliecība par vēstījumu, tapa skaidrs, ka nākamā iecere ir latviešu sievišķā tēla atveidojums uz 108.autovedēja.

Šobrīd 108.treileri rotā zīmīgs un pārliecinošs Latvijas Brīvības pieminekļa tēls, kura simbolika bieži vien pat neprasa liekus apcerējumus. “Kurbadam” ir svarīgi, lai šis sievietes tēls tiktu saprasts visās paaudžu grupās un visos laikos. Un tāds ir arī Brīvības pieminekļa simbols – neatņemama Latvijas vēsture daļa, bez kuras nav iedomājama mūsu valsts nākotne.

Lai gan darbs pie šī autovedēja dizaina izstrādes sācies labu laiku pirms pasaule sagriezās kājām gaisā jeb mūsu kaimiņu lielvalsts agresors uzsāka karadarbību Ukrainā, mūsuprāt, ir būtiski neklusēt, un turpināt šī stāsta stāstīšanu, lai nestu brīvības simboliku pasaulē ar lielāku spēku un stingrāku attieksmi. “Kurbads” stāv par cieņu, solidaritāti un brīvību, tāpēc šobrīd vairāk par visu vēlamies uzmundrināt un vēlēt izturību Ukrainai!

Pats sievietes jeb “Mildas” tēls tapa Zviedrijā, tomēr, kad to atgādāja uz Latviju, Kārļa Zāles darbnīca bija par mazu šai 9 metrus augstajai skulptūrai, tāpēc viņš pārbūvēja savu darba vietu tā, lai mākslas darbu varētu ievest iekšā. “Mums arī negāja viegli, domājot, kā uzlikt skulptūru uz treilera!” norāda valdes locekle un idejas autore Patrīcija Pikāne-Čalpa.

Mākslinieks un dizaina autors Alfreds Paulausks atzīst, ka sākotnēji nav spējis vizuāli ieraudzīt Brīvības pieminekļa atveidi šādā formātā. Saprotot, cik svarīga “Kurbadam” ir šīs idejas realizēšana un vēstījuma nešana pasaulē, Alfreds uzsāka darbu pie dažādu variantu izskatīšanas, skicēšanas un kadrēšanas. Alfreds arī min, ka sarežģītākā tehniskā procesa daļa ir dizaina pārvietošana no datora programmas uz treilera tā, lai tas izskatās tieši tāpat kā mākslinieka skicē.

Patrīcija min arī faktu, ka Kārlis Zāle nebaidījās teikt, ka latvietes un brīvības simbols ir vissvarīgākais no visiem. Turklāt viņa uzskata, ka šī vizualizācija, gluži tāpat kā pats Brīvības piemineklis, ir pierādījusi spēju pastāvēt neatkarīgi no politiskajām izmaiņām valstī. Idejas autore cer, ka, neskatoties uz mainīgo situāciju pasaulē, arī “Kurbada” 108. autovedējs ar Mildu uz sāniem būs pastāvīga vērtība.

Zīmīgi, ka sievietes brīvības simbolu tur četri citi simboli – tēvzemes sargi, gara darbinieki, darbs un ģimene. Tās ir arī pamatvērtības, kuras tiek integrētas arī uzņēmumā “Kurbads”. Patrīcija nevienu brīdi nešaubās par izvēli uz kabīnes likt tieši brīvības simboliku. Šīs vērtības caurvij ikviena darbinieka ikdienu un kalpo kā ceļš, uz ko “Kurbads” iet un ir gājis ilgi.

“Kurbadam” ir liels prieks 108.autovedēju ar brīvības simboliku nodot tieši Guntaram Beitānam, kurš jau vairāk kā 10 gadus ir daļa no uzņēmuma. Andis Pikāns novēl, lai cilvēki uz Eiropas ceļiem ieraugot 108.autovedēju, jautā par to treilera vadītājam Guntaram Beitānam, kurš zina, ko šī simbolika nozīmē, tādējādi vairojot izpratni par stāstu, kas stāv aiz vārdiem “Tēvzemei un Brīvībai!”.

 

 

Seko aktualitātēm Kurbads Instagram