#90 Eiropas lielceļos Dieva pajumtē

Automašīnu transporta un loģistikas kompānija “Kurbads” turpina paplašināt autoparku – flotei pievienojies jaunākā kaluma Mercedes-Benz autovedējs. Turot tradīcijas cieņā, tā dizainā iestrādāta Dieva zīme. Vizualizācijas autors ir mākslinieks Alfreds Paulausks.

Dieva zīme ir saikne ar augstākajiem spēkiem, kā arī visuma, debesu un vīrišķā spēka simbols. Gudrības, prieka un dailes aizbildnis, kas sniedz aizsardzību zīmes nēsātājam, kas šajā gadījumā ir autovedējs.

Vairāk stāsta folkloras zinātniece Inese Krūmiņa: “Manuprāt, mūsdienās šis aizsardzības meklēšanas jēdziens ir mazliet uzpūsts, tāpēc vēlos uzsvērt Dieva zīmes spēka aspektus. Zīmei ir jumta forma, kas psiholoģiski cilvēkam dod pajumtes sajūtu. Tādā ziņā Dieva zīme ir brīnišķīga. Citas tautas to sauc par kupolu, bet mums ir šis brīnišķīgais vārds – pajumte. Autovedējs ir instruments ikdienas darbu veikšanai, tomēr pārējiem, cilvēkiem uz ielas, tas kalpo kā atgādinājums, ka ir arī cita – augšējā pasaule.” 

Uzņēmuma kolektīva vīri devās lāča dejā, nododot dzīvnieka spēku autovedējam. “Tas ir iniciācijas rituāls, ko bieži izpilda kāzās, kad jaunā pāra vīrs saņem lāča spēku. Šeit ir zināma analoģija – kad autovedējs ir uzbūvēts un gatavs darbam, tas vairs nav tikai priekšmets. Caur lāča deju vīri savas pozitīvās vibrācijas nodod autovedējam. Tas ir tipisks vīriešu rituāls, arī darbs ar autovedēju ir vīrišķs,” skaidro folkloras meistare Inese Krūmiņa. 

Autoparka 90. autovedēja vadības groži uzticēti Mārim Meisteram, kas pierādījis sevi tālajos reisos Eiropas maršrutos ar nesavtīgu darbu un profesionālu attieksmi. Kā veiksmes talismans Mārim tika pasniegta arī koka Dieva zīme. 

“Māris ir rūdīts ledus vīrs! Pirmkārt, jo ļoti mīl ziemā peldēties, dara to pat paužu laikā tālos reisos. Otrkārt, jo stingri ievēro braukšanas disciplīnu un paveic darbu kvalitatīvi,” autovadītāju raksturo “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs Anatolijs Vasiļjevs.

“Pirms atnāca darbā uz “Kurbads” Māris bija tirdzniecības menedžeris. Autovadītāja amatā viņam sākumā viegli negāja, bet ar laiku iemanījās un nekas vairs nespēj viņu apturēt. Vēl mazliet jāpakrāj pieredze Eiropā, bet par savu rokasgrāmatas cienīgo attieksmi pret darbu ir nopelnījis jaunu autovedēju!”

Autovedējs Mercedes-Benz “Actros 1843” ar Metago Pro autovedēja iekārtu ir īpaši pielāgots maksimāli efektīvai automašīnu uzkraušanai un ilgstošai kalpošanai. “Kurbads” kravas servisa vadītājs Ivars Čiblis: “Vilcējam ir iespējams pazemināt kravas nodalījuma priekšējo galu, tas nozīmē, ka 1. stāva pirmās automašīnas vietā varam iekraut gabarītos lielāku automobili. Tāpat hidrauliskās sviras ir izvietotas divās dažādās vietās – paveras labāka redzamība, automašīnas uzkraujot un nokraujot. Bet mums automašīnas ekspluatācijas ilgumu palielinās cinkoto detaļu skaits, jo būs mazāka korozijas ietekme un vizuālie bojājumi.” 

Lai labi ripo!