#91 ripo saules ceļā!n

Automašīnu transporta un loģistikas kompānijas “Kurbads” īpašiem dizainiem rotāto autovedēju pulkam pievienojies vēl viens brālis – #91 rotāts ar Saules zīmi, mākslinieka Alfreda Paulauska skatījumā. 

“Lai arī Saules zīmi parasti pieņem kā mātišķu simbolu, it sevišķi tautasdziesmās, tomēr tā ir tikai viena no Saules simboliskajām daļām. Saule vislaik ir kustībā, folklorā tās virzību dienas laikā attēlo kā braukšanu, turklāt bieži rakstos minēts, ka saulei pieder divi kumeļi,” par Saules zīmi stāsta folkloras meistare Inese Krūmiņa, kas vadīja iesvētīšanas rituālu. “Uzskatu, ka simboliski šī ir ļoti veiksmīga kombinācija – “Kurbads” autovedējs un Saules zīme. Vismaz man, rituāla laikā iekšēji bija ļoti skaista sajūta!” Gluži kā saule ripo pa debess jumu, tā “Kurbads” autovedējs šobrīd ripo pa Eiropas ārēm.

Iesvētīšanas rituālā vīri izpildīja nu jau tradicionālo lāča deju, īpašu enerģijas lādiņu  ienesa skeletona karalis Martins Dukurs, kurš ir ilggadējs “Kurbads” klients. Uzņēmuma dāmas uz Saules zīmes sēja sarkanu pavedienu, lai uz tās būtu krusts, kas ir ļoti spēcīga aizsardzības zīme. 

Saules zīmes apzeltītā autovedēja pilotēšana uzticēta Mārim Purvēnam, par kuru “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājam ir savs stāsts: “Māris ir vecākais no brāļiem Purvēniem. Neilgi pēc darba uzsākšanas uz uzņēmumu atvilināja arī savu brāli, līdz ar to izveidojām ekipāžu. Māris ļoti ātri adaptējās autovedēju specifikai, kā arī ļoti svarīgi, ka nāk ar savu iniciatīvu un pašrocīgi spēj veiksmīgi risināt problēmas. Īsts cīnītājs! Tā novēlam arī turpināt!”

Autovedējs Mercedes-Benz “Actros 1843” ar Metago Pro autovedēja iekārtu ir īpaši pielāgots maksimāli efektīvai automašīnu uzkraušanai un ilgstošai kalpošanai. “Kurbads” kravas servisa vadītājs Ivars Čiblis: “Vilcējam ir iespējams pazemināt kravas nodalījuma priekšējo galu, tas nozīmē, ka 1. stāva pirmās automašīnas vietā varam iekraut gabarītos lielāku automobili. Tāpat hidrauliskās sviras ir izvietotas divās dažādās vietās – paveras labāka redzamība, automašīnas uzkraujot un nokraujot. Bet mums automašīnas ekspluatācijas ilgumu palielinās cinkoto detaļu skaits, jo būs mazāka korozijas ietekme un vizuālie bojājumi.” 

Lai labi ripo!