Aivars Šmaukstelis pārstāv Latviju “World’s Strongest Man” sacensībās

Ikgadējās The World’s Strongest Man sacensības šogad norisinājās saulainajā Kalifornijas štatā, kurā no 15. līdz 20. jūnijam par spēcīgākā vīra titulu cīnījās 25 atlēti no visas pasaules, tajā skaitā arī mūsu atlēts – Aivars Šmaukstelis. Aivars ceļazīmi uz šim sacensībām izcīnīja Ultimate Strongman posmā Bahreinu salās, kāpjot uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Par sacensībām Kalifornijā stāsta Kurbads atlēts Aivars:

“Kvalifikācijā, kopumā, viss izdevās labi. Pirmo vingrinājumu, kas bija stafete, iesāku ar neveiksmi. Savā grupā ieņēmu piekto vietu, tas dēļ noplēstās ādas no rokām, līdz ar to neizdevās līdz galam izpildīt vingrinājumus. Otrajā disciplīnā bija jāveic pietupieni ar svaru 315kg. Ar 10 veiktajiem pietupieniem ieņēmu pirmo dalīto vietu, kas bija emocionāli svarīgs grūdiens pēc neveiksmes pirmajā disciplīnā. Šādi arī noslēdzās pirmā sacensību diena.

 

Nākošajā dienā bija tikai viena disciplīna, saukta par – Fingal’s Fingers, kurā ir jāpaceļ horizontāli guļošus mietus līdz vertikālai pozīcijai un jāpārgāž pāri uz otru pusi. Mieti bija pakāpeniski smagāki no 120 līdz 200 kg. Vingrinājumu noslēdzu grupā ieņemot 2 vietu.

 

Trešo dienu iesākām ar plecu stafeti, šajā vingrinājumā ieņēmu ceturto vietu, savukārt Crucifix hold vingrinājumā jeb disciplīnā, kur izstieptās rokās jātur svars, biju pārāks par visiem un izcīnīju pirmo vietu.

 

Aivars Šmaukstelis Crucifix hold

 

Noslēdzošais vingrinājums cīņā par tālāku dalību bija akmeņu pārcelšana pār sienu, cīnoties ar konkurentu 1 pret 1. Akmeņi bija svarā no 140 līdz 210 kilogramiem, pēdējo akmeni, kas bija 210 kg. pat izdevās pārcelt divas reizes. Ar to gan nepietika, lai turpinātu sacensības. Viena akmens pārcelšana šķira mani no ciešākā konkurenta un iekļūšanas finālā.

 

Aivars Šmaukstelis stones

 

Kopumā esmu apmierināts, protams, ir lietas pie kurām vēl ir jāpiestrādā, darbs ar to nebeidzas! Vēl jāpiemin, ka divi atlēti no manas kvalifikācijas grupas nokļuva finālā ieņemot otro un trešo vietu. Tas parāda to, ka grupa bija konkurētspējīga un prieks , ka es biju turpat pie spēcīgākajiem džekiem, daudz neatpaliekot. Tas dod motivāciju strādāt tālāk!”

 

Četrdesmit ceturto “World’s Strongest Man” titulu ieguva Tom Stoltman no Apvienotās karalistes.