Aizvadīts jau divpadsmitais Kurbads laivu brauciens!

Pārsteidzoši karstā vasara un izsludinātais oranžais brīdinājums par Latvijā valdošo tveici neapturēja „Kurbads”  kolektīvu doties tradicionālajā laivu braucienā. Šogad, pēc divu gadu pārtraukuma, lielā sausuma un citās upēs zemā ūdens līmeņa dēļ tika izvēlēta Daugava.

Divpadsmitā laivu brauciena starts tika nozīmēts pie Indricas baznīcas, kur upju iekarotāji varēja izvēlēties sev ērtākās laivas. Laivošanas pasākuma mentora Raimonda Dombrovska instruktāža balstījās uz diviem pilāriem: Pirmajā vietā drošība, otrajā – komforts! Pirmajā dienā bija paredzēta aptuveni  15 km gara distance, ko ātrākie laivotāji pievarēja trīs stundās.

Pēc ierašanās nakšņošanas vietā Skerškānos, nometnes uzcelšanas brašākie kungi un dāmas pulcējās uz vēl vienu laivu brauciena tradīciju – sporta spēlēm! Sešas komandas sešu cilvēku sastāvā noskaidroja veiklākos un trāpīgākos trīs disciplīnās – volejbolā, disku golfā un loka šaušanā. Stabils un veiksmīgs sniegums visās disciplīnās uzvaru ļāva svinēt melnajai komandai – Edgaram Krievānam, Salvim Ozoliņam, Raimondam Freimanim, Arnim Grunšteinam un Mārim Purvēnam. Arī mazajiem laivotājiem bija paredzēta īpaša stafetes disciplīna, kuru pievarot tika saņemtas vērtīgas balvas.

Pēc sportiskām aktivitātēm vakars turpinājās kulturālā gaisotnē. Kopīga maltīte, baudot lauka virtuvē pagatavotu zupu, bet klātesošos ar populārām un aŗī pašsacerētām dziesmām priecēja muzikants Dinārs Gulbis. Bet vakara kulminācija bija pieredzējušo Kurbads autovadītāju Renāra Jakobsona un Pētera Ozoliņa labāko stāstu izlase no daudzajām dēkām profesionālajā karjerā.

Otrās dienas rītā laivotāji atkal mērcēja airus un devās seno Polockas plostotāju pēdās cauri Daugavas gleznainajiem lokiem, lai sasniegtu finišu Slutišķu atpūtas nometnē.

Milzīgs paldies „Vanagkalns” saimniekam un laivošanas mentoram Raimondam Dombrovskim un viņa kolēģim Mārim no “Aboriešiem”, Mežmalas laivām, „Filmory Production” video māksliniekam Mārtiņam Šultem, Dobeles autobusu parkam par autobusiem, muzikantam Dināram Gulbim un Skerškānu mājas saimniekam par silto uzņemšanu!