Amerikāņu muskuļauto etalons – Viper SRT10

Līdz ar ražošanas sākumu deviņdesmito gadu vidū Dodge Viper modeļi iekaroja auto fanu simpātijas gan Amerikā, gan arī otrpus Atlantijas okeānam. Ilgi šie ikoniskie amerikāņu muskuļauto nebija viesojušies Kurbads loģistikas centrā, līdz pat saulainai oktobra dienai, kad ciemos ieradās ceturtās paaudzes Dodge Viper spēkrats.

Dodge Viper kopā piedzīvoja piecas paaudzes, līdz tā ražošana tika pārtraukta 2017. gada  nogalē. Viena no visu laiku “amerikāniskākajām” automašīnām izcēlās ar lieliem un jaudīgiem dzinējiem, visbiežāk V10 8,0l dzinējiem, kas nodrošināja vismaz 500+ zs lielu jaudu.

Ceturtās paaudze Dodge Viper ir bruņots ar 8,3 litru V10 dzinēju, kas skan kā degvielu spļaujošs velns, kas gatavs saplosīt dārgās, 30 cm platās riepas gumijas čupiņā bez nekādas piepūles. Vārdu testosterons tikpat labi var aizstāt arī ar “Viper SRT10”. Tie ir sinonīmi.

“Viper SRT10” viennozīmīgi piesaista sabiedrības uzmanību jebkurā pasaules malā, tomēr tam ir arī savi mīnusi – ne visai laba redzamība no salona. Šis auto arī nav domāts mantu pārvadāšanai, tā kā niecīgā izmēra bagāžas nodalījums neizbrīna. Arī ar 500 ZS jaudīgu dzinēju nevajadzētu cerēt, ka degvielas patēriņš būs patīkams maciņam.

Auto būvēts labākajās amerikāņu tradīcijās – vienkāršs un jaudīgs!