Amerikāņu šķirnes zirgs – Ford Mustang – Kurbadān

“Kurbads” loģistikas centrā viesojas amerikāņu lepnums, pērkondārdošais piektās paaudzes Ford “Mustang”, kas auto cienītāju vidū ir kļuvis par leģendāru spēkratu un vienu no plašās amerikāņu autobūves simboliem.

Ford “Mustang” V8 atmosfēriskais motors ir neizbēgama amerikāņu muskuļauto sastāvdaļa. Motora radītā dobjā un apdullinošā skaņa, lielā jauda, vienkāršība automašīnas piekarē vislabāk raksturo amerikāņu superauto koncepciju vairāk nekā 50 gadu ilgajā vēsturē.

Daudz šķēpu tiek lauzti par ikoniskā automobiļa nosaukumu. Oficiālā versija vēsta, ka pirmās paaudzes “Mustang” dizainers Džons Najars Ford vadībai ieteicis vārdu “Mustang”, jo tieši tobrīd lasījis par amerikāņu iznīcinātājlidmašīnu “P-51 Mustang”, tomēr ideja tika noraidīta, jo uz automašīnas nevēlējās attēlot lidmašīnas siluetu. Dizainers pēc laika piedāvāja to pašu nosaukumu, tikai šoreiz to asociējot ar šķirnes zirgu. Ideja tika apstiprināta.

Citi apsvērtie nosaukumi automašīnām bijuši “Cougar”, “Thunderbird II”, T-Bird II”, “Torino”, “Turino” un “T-5”.

Baumo, ka liela ietekme uz nosaukuma izvēli bijusi amerikāņu futbola spēlei, kuru klātienē apmeklēja Ford viceprezidents Lee Lakoka. Lai arī “Mustangs” vienība zaudēja, Lakokas kungs, komandas parādītā rakstura spārnots, ieradās ģērbtuvē un teica: “Jauno auto mēs sauksim par “Mustang”, jo tas būs tikpat viegls, ātrs un sportisks kā jūsu komanda!”.

Lai kāds arī būtu iedvesmas avots nosaukumam, ir skaidrs, ka tas apvieno gan kaujas lidmašīnas, gan šķirnes zirga labākās īpašības.