Apvidus automobilis ar superauto ātrumu – Bentley Bentayga

Ja vēlies pa lielceļiem traukties ātrāk par vairumu sporta automašīnu, sēžot ērtā un pūkainā tronī ar astoņām dažādām masāžu funkcijām, tad neatliek nekas cits, kā izvēlēties eleganto luksus apvidus automobili Bentley “Bentayga”, kādus regulāri uz Baltijas valstīm atgādā automašīnu transporta kompānija “Kurbads”.

Bentley vadība jau ilgstoši bija domājusi par šāda auto nepieciešamību, tomēr bija jāatbild uz diviem būtiskiem jautājumiem – vai būs pircēji aptuveni 200 000 EUR dārgam SUV un vai šis spēkrats varēs sasniegt 300 km/h? Tāda maksimālā ātruma sasniegšana vairāk nekā 2,5 tonnas smagam automobilim ir liels izaicinājums inženieriem. Bentley motors prezidents un korporācijas vadītājs Volfgangs Durheimers deva zaļo gaismu, balstoties uz savu pozitīvo pieredzi darbā ar citu grupas auto – Porsche “Cayenne”.

Nosaukumu “Bentayga” iedvesmoja dabas valstība. Tālu uz ziemeļiem no Bentley dzimtenes Anglijā, pašā Ziemeļu puslodes augšdaļā, atrodas skarbā un teiksmainā taiga – pasaulē lielākais sniegotais mežs, kas stiepjas pāri vairākiem kontinentiem. Uz dienvidiem, subtropiskajās Kanāriju salās, radžainā Roque Bentayga klints piesaista uzmanību no visām pusēm, un sarežģītais kāpiens atalgo ar burvīgiem skatiem uz krāšņām un daudzveidīgām ainavām.

Visticamāk, ja Bentley nebūtu VW group paspārnē, “Bentayga” modelis nekad neieraudzītu dienas gaismu, jo nebūtu pieejami plašie inženieru, finanšu un tehnoloģiju  resursi, kā, piemēram, automobiļa bāze ir veidota uz Audi “Q7” ierastās MLB platformas.

Auto uz priekšu dzen 6,0 litru W12 biturbo dzinējs, kas spēj attīstīt 600 ZS lielu jaudu. Iespaidīgi ir 0-100 km/h rādītāji, ņemot vērā automobiļa 2500 kg pašmasu, tikai nieka 3,6 sekundes. Interesanti, ka degvielas taupības nolūkos ir iespējams izmantot tikai 6 ekonomiskākos cilindrus. 

Mašīnas salons noteikti atgādina, ka tas ir cenas cienīgs – uzmanība niansēm un roku darba rūpība ir redzama it visur, kur aizved acu skatiens. Bentley uzņēmums apgalvo, ka nepieciešamas 130 stundas 53 augstas klases amatnieku roku darba, lai sasniegtu nepieciešamo kvalitāti.

Izdaudzinātais britu luksuss, kas iet roku rokā ar iespaidīgu ceļa un bezceļa braukšanas īpašību kombināciju.