Ar Austras zīmi Eiropā – Kurbadā 98. autovedējs!

Saules apspīdētā atmosfērā automašīnu transporta un loģistikas uzņēmuma Kurbads kolektīvs pulcējās, lai iesvētītu jaunu autovedēju – flotei piepulcējas jauns Mercedes-Benz Actros spēkrats, kuru rotā Saules zīmes kombinācija ar Jumi mākslinieka Alfreda Paulauska dizainā.

“Lai arī šis autovedējs bija iecerēts Austras zīmē, tomēr šis ir vairāk stilizēts atveidojums, jo Austra tiecas no apakšas uz augšu. Šeit ir attēlots mūžīgais laiks – aplis, kas ir bezgalīgs kā Zemes riņķošana ap sauli. Saules mūžu ne tikai Latvijai, bet arī Kurbadam! Bet Jumja zīme ap sauli simbolizē auglību un pārticību,” tā zīmes attēlojumu raksturo Inese Krūmiņa, Latvijas folkloras zināšanu glabātāja.

Iesvētīšanas rituālā folkloristes Ineses Krūmiņas vadībā stiprā dzimuma pārstāvji devās lāča dejā, uzkrājot jaudīgu enerģijas vilni, kas tiek pārvests uz jauno spēkratu. Bet daiļais dzimums vērpa mezglus uz Austras zīmes, novēlot automobilim plūstošu un raitu ritējumu.

Autovedēja #98 ar Intago iekārtu vadības groži uzticēti Andrejam Kļimovam, ilggadīgam Kurbads autovadītājam, kurš savas prasmes ir vairākkārtīgi pierādījis.

“Andrejs ir ļoti akurāts šoferis, kurš jau otro reizi izpelnījies šo atzinību – saņemt pilnīgi jaunu autovedēju. Viņš lieliski pārzina Eiropu, mūsu ierastos maršrutus, un atrod labu kontaktu ar klientu jebkurā pasaules vietā. Savu darbu paveic godprātīgi un tādu pašu attieksmi sagaida arī pret sevi. Darbā viņš strādā ar izdomu, spējot sakraut visdažādākās kravas, kas ne katram būtu pa spēkam. Arī jaunajiem kolēģiem nekad neatsaka padomu,” Andreju Kļimovu raksturo Kurbads autovadītāju kvalitātes vadītājs Anatolijs Vasiļjevs. “Apmeklē visas uzņēmuma aktivitātes, kā arī pats nāk no sportiskas ģimenes, pašam patīk, kā arī meita ir mākslas vingrotāja.”

Jaunais vilcējs Mercedes-Benz “Actros” aprīkots ar jaunākās paaudzes OM 470 dzinēju, kas attīsta 456 ZS lielu jaudu. Atbilstoši šoferu vēlmei ir aprīkots ar komfortablu blakussēdētāja sēdekli, kā arī šim spēkratam jau rūpnīcā ir iebūvēta klimata kontroles sistēma.

 “Actros” vilcējā rasts kompromiss starp komfortu, tiešo saskari uz ceļa un autovadāmību, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Kabīnes uzbūve un izvietojums veidots tā, lai autovadītājs varētu maksimāli koncentrēties uz ceļu un izvairīties no satiksmes negadījumiem.