Ar Māras svētību un uzraudzību Kurbadā jauns autovedējs!

“Kurbads” autovedēju floti papildinājis jauns Mercedes-Benz spēkrats, kas rotāts ar senlatviešu spēka zīmi – flotes autovedēju #87 uzraudzīs auglības un zemes pārvaldniece Māra. Autovedēja dizaina autors ir mākslinieks Alfreds Paulausks.

Latviešu mitoloģijā Māra ir auglības devēja un zemes pārvaldniece, kā arī veselības sargātāja un maizes devēja. Zīme piešķir pamatīgumu, drošības sajūtu un saistību ar dabas spēkiem, kā arī sargā no ļaunajiem gariem. Zintnieki ir pārliecināti, ka Māras krusts ap sevi rada īpašu enerģiju, kas aizsargā dziedina un nes veiksmi. 

Latviešu mitoloģija vēsta, ka lieta, kam Māras krusts uzvilkts, simboliski tiek ziedota Mārai, saņemot tās svētību un uzraudzību.

Slīpais Māras krusts, kas rotā jauno autovedēju”, simbolizē vieliskās pasaules radošo – dzīvības un plauksmes stāvokli. Tas norāda uz Māras vielisko izpausmju gaidām, uz robežu atslēgšanu, uz pieauguma iespējām nākotnē.

Ar Māras uzraudzīto autovedēju Mercedes-Benz “Actros 1843” pa Eiropas lielceļiem trauksies Jānis Orniņš, kuru “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs Anatolijs Vasiļjevs salīdzina ar leģendāro rallistu Tomiju Makinenu: “Jānis visu dara ar apdomu, nesteidzīgi, bet reizē ātri. Svarīgi, ka nebaidās uzņemties iniciatīvu un pieņemt pareizos lēmumus. Viegla saprašanās ar loģistikas daļu un vienmēr bez aizrādījumiem izpilda uzticētos uzdevumus, tāpēc Jānis atalgots ar pilnīgi jaunu autovedēju.” 

Jānis iepriekš strādājis par tūristu autobusa vadītāju Eiropas maršrutos, līdz ar to viņam ir vērtīga pieredze braukšanai pa kalnu serpentīniem ar lielgabarīta tehniku. Spējis ātri adaptēties specifiskajam darbam ar autovedēju un šobrīd jau ir kļuvis par vienu no labākajiem “Kurbads” autovadītājiem.

Jaunākais “Kurbads” autovedējs aprīkots ar Kaessbohrer Metago un Variotrans automašīnu transportēšanas iekārtām. Mercedes-Benz vilcēja svars ir 18 tonnas, bet tā dzinējs attīsta 430 ZS lielu jaudu. Automašīnai ir vairākas būtiskas inovācijas, kas samazina ekspluatācijas izmaksas un uzlabo drošību satiksmē.