Ar patīkamām emocijām aizvadīts 11. Kurbads laivu brauciensn

Jūlija beigas tradicionāli ir laiks, kad “Kurbads” kopā ar ģimenēm dodas divu dienu atpūtā, laivojot pa kādu no Latvijas krāšņajām upēm. Šogad otro gadu pēc kārtas ir izvēlēta mežonīgā un tehniski sarežģītā Ogres upe ar otrās kategorijas krācēm.

Šis, pēc kārtas vienpadsmitais, laivu brauciens ievērojams ar to, ka pulcējās rekordliels laivotāju skaits – 120 cilvēki. Lai arī laika apstākļi sākotnēji nelutināja, tomēr laivotāju entuziasms iekarot Ogres upi bija neizmērāms. Pēc īsas pasākuma mentora Raimonda Dombrovska instruktāžas, kur galvenā tēze bija: “Ieturam distanci krāču vietās, airējam droši un izbaudām upi!”, no Ērgļu HES pirmās laivas devās distancē.

Pēc vairākām stundām un neskaitāmu šķēršļu pārvarēšanas pusdienlaikā pirmās ekipāžas ieradās nometnes vietā, Uģa Oltes teritorijā “Ērgļu Gaisa Spēki”, lai pamazām iekārtotu nakšņošanas vietu, iestiprinātos, iemēģinātu supus un postos sporta spēlēm. 

Septiņas komandas četrās disciplīnās – futbolā, volejbolā, loka šaušanā un frisbijgolfā – uzsāka cīņu par labākās noskaidrošanu. Azartiskas cīņas, vēlme uzvarēt, emocijas, prieks un vilšanās bija redzams dalībnieku sejās. Citiem labāk veicās futbolā, citi izrādījās precīzāki frisbijgolfā vai loka šaušanā. Katrs punkts bija svarīgs uzvarētāja noskaidrošanai, kas šoreiz izrādījās Ivara Čibļa vadītā tumši zilā komanda, kuras sastāvā bija Māris Purvēns, Guntars Beitāns, Aleksandrs Dementjevs un Jānis Paupe. Tuvu pirmajai vietai sekoja Edgara Krievāna komanda, bet goda pjedestālu noslēdza Toma Hartmaņa komanda. Pirmais trijnieks tika svinīgi apbalvots, skatītāju ovāciju vētraini pavadīts.

Arī vismazākie laivotāji tika pie balvām par lieliskiem rezutātiem pārbaudījumos bērnu stafetē. Tradicionālo balvu par zaļo domāšanu – visvairāk savāktajiem atkritumiem Ogres upē saņēma Jānis Paupe.

Ar sporta spēļu apbalvošanu gan pirmā diena nenoslēdzās, jo sekoja dziesmu un stāstu vakars pie ugunskura. Par mūziku gādāja akordeonists Emīls, bet ugunskura stāstus iesāka Raimonds Dombrovskis, bet lieliski turpināja autovadītāji Renārs Jakobsons un Pēteris Ozoliņš, daloties ar seniem un ne tik seniem piedzīvojumiem savas karjeras laikā. 

Otrajā dienā, laivas laižot ūdenī, saulīte sildīja upju iekarotājus. Priekšā bija garāka distance nekā dienu iepriekš, turklāt ar spēcīgākām krācēm un neskaitāmiem akmeņiem, ko upes zemais līmenis bija atsedzis. Tas no laivotājiem prasīja pielietot savas prasmes maksimāli precīzi vai kāpt ārā no laivas, izstumjot to no akmeņu sprosta. Bija jācīnās, bet tas tikai vairoja laivotāju gandarījumu, sasniedzot finišu Emmas dzirnavās.

Paldies laivošanas mentoram Raimondam Dombrovskim par aizraujošu laivošanas maršrutu, Mežmalas laivām, “Filmory production” komandai par video kadriem, “Nordeka” par autobusiem, Emīlam par lielisku muzikālo vakaru un Uģim Oltem par sakoptu un gleznainu nometnes vietu un izklaides iespējām.