Atvērts jaunais Kurbads birojs

Ar sirsnīgu biroja ballīti esam atklājuši mūsu jaunās telpas pēc remontdarbiem! Uzņēmumam turpinot attīstību, bija radusies nepieciešamība pēc plašākām telpām. Lai stāsts būtu pilnīgs, nepieciešams izstāstīt nelielu priekšvēsturi par ēku, kurā šobrīd atrodas Kurbads birojs. 

2011. gadā, neilgi pēc globālās ekonomiskās krīzes, kad Kurbads savu jauno loģistikas centru sāka saukt par mājām, bija daudz zīmju par to, ka šo divstāvu ēku, kas iepriekš kalpoja kā  Rumbulas Padomju Gaisa spēku  militārā lidlauka tehniskā atbalsta bāze, piecdesmitajos gados būvējuši militārā celtniecības bataljona karavīri. Ēka pirms renovācijas bija tādā stāvoklī, ka prātīgāk būtu bijis to nojaukt, tomēr tika nolemts dot mājai otro dzīvību, atstājot to par sava veida laikmeta liecību. Piesaistot restauratores Aiju Rulli un Sandru Priežčiekuru, ar dekoratīvo krāsojumu tika akcentētas arī autentiskās sienas ar interesanto ķieģeļu ieklāšanas metodi. Pēc renovācijas 2011. gadā šajās telpās atradās DBC autocentrs birojs, tomēr, Kurbads uzņēmumam attīstoties, tika nolemts visu otro stāvu apvienot. 

Jauno telpu interjers ir bagāts ar dažādu Latvijas mākslinieku darbiem. Divos pretējos kabinetos ir Līgas Ķempes gleznas, dvīņu mākslas darbi: “Turīga” un “Izturīga”. Birojā atrodami arī vairākas Ilmāra Blumberga grafikas. “Kurbads” uzņēmumam un mākslinieka darbiem ir vienojoša filozofija, dominē iedziļināšanās, uzmanība, pietāte un prieks par kalpošanu.

Apmeklētāji novērtēs arī Andreja Ameļkoviča lielformāta gleznu par tēmu džezs un auto, kā arī ASV slavenā latviešu mākslinieka Ulvja Alberta fotogrāfiju reprodukcijas. Interjerā integrēti Kurbads grafiskās identitātes autora Alfreda Paulauska dizaina akcenti ar senlatviešu spēka zīmēm. Biroja pirmajā stāvā iemājojuši četri, augstākā līmeņa grafiti mākslinieka KIWIE zīmētie “monstriņi”, katrs veltīts atsevišķai tēmai saistībā ar automobiļu nozari. Par telpaugu iekārtojumu un Ziemassvētku noformējumu rūpējas Baiba Rudzāte, bet biroja mēbeles darinātas ar Jura Pržjalgovska meistarīgajām rokām. Ozolkoka grīdu ieklāja Aivars no gridasmeistars.lv uzņēmuma, kā arī paldies SIA Pilnstikls projekta vadītājam Arnim par stikla sienām.

Biroja atklāšanas svētkos īpašu atmosfēru uzbūra elegantā čelliste Erna Daugaviete, kā arī  ģitārists Rihards Lībietis. “Rihards Lībietis Orchestra” jaunais albums “Reflections” tapa ar Kurbads kompānijas atbalstu. Paldies visiem, kuri piedalījās biroja radīšanas un ēkas atjaunošanas procesā!