Auto izredzētajiem – Porsche “911 Speedster

Tikai retais cilvēks uz šīs zemeslodes ir bijis gana veiksmīgs, lai varētu izbaudīt šo automobili. Vizuāli magnetizējošs, lieliski noformēts un baudāms braukšanā – Porsche “911 Speedster” kabriolets “Kurbads” loģistikas centrā.

“Speedster” ir unikāls nosaukums, ko Porsche piešķir tikai ļoti īpašiem kabrioletiem. Konkrētā “Speedster” modeļu sērija ir veltījums vācu autoražotāja pirmajam sērijveida automobilim – Porsche “356”, kas bija ļoti pieprasīta sporta automašīna piecdesmitajos gados. Godinot savu priekšgājēju, Porsche “911 Speedster” modelis tika izlaists limitētā sērijā – tikai 356 eksemplāros.

Lieki teikt, ka visi 356 eksemplāri neilgi pēc izlaišanas tika ātri nopirkti. Kolekcionāri un Porsche idejas cienītāji 2010. gadā bija gatavi maksāt 200 tūkstošus euro, lai iegūtu šo spēkratu savā īpašumā. Porsche “911 Speedster” bija arī pēdējā variācija 997 paaudzei, dodot ceļu mūsdienu 991 modeļiem.

Ievērojamākā atšķirība no citām šīs paaudzes “911” automašīnām ir priekšējais vējstikls, kas padarīts par 60 mm zemāks. Bet automobiļa aizmugurējā daļa jeb, var teikt, gurni ir kļuvuši par 44 mm platāki. “911 Speedster” savā veidā var saukt par citu 997. sērijas apvienojumu. Priekšējie un aizmugurējie bamperi, bremzes, sakausējumi ir no “911 Sport” modeļa, alumīnija durvis un dzinējs no “911 GTS”.

Šis vairāk ir sporta kabriolets – sešcilindru 3,8 l dzinējs uz aizmugurējiem riteņiem novada 402 ZS lielu jaudu. Paātrinājums līdz 100 km/h vien 4,4 sekundēs. Bet zīda gludā septiņpakāpju ātrumkārba nodrošinās baudāmu un dinamisku braukšanu pa ceļiem gar Vidusjūras piekrasti.

Atbilstoši limitētās versijas statusam, “911 Speedster” ir  pieejams tikai divos krāsu toņos – Pure Blue zilā krāsā, kas bija radīta īpaši šim modelim, un baltā, ko klients varēja pieprasīt rūpnīcā.