Auto, kurā viss ir pareizi – Rolls-Royce Silver Cloud III

Britu ekskluzīvo automašīnu ražotāja Rolls-Royce trešās paaudzes Silver Cloud modeli sešdesmito gadu vidū uzskatīja par pasaulē labāko automobili. Tikai retajam bija iespēja iegādāties šo šedevru gan tā cenas dēļ, gan limitētā daudzuma dēļ – tika saražotas vien aptuveni 2000 vienības. “Kurbads” uzņēmumam bija pagodinājums transportēt šo reto retro spēkratu.

Rolls-Royce “Silver Cloud III”  pašmasa ir 2000 kg, bet V8 dzinēja jauda ir 220 ZS, nav tie ievērojamākie dinamikas rādītāji mūsdienās, bet automašīnas uzdevums ir nevis veiktspēja, bet gan bauda no braukšanas, relaksējoties un vērojot pasauli skrienam garām. Traucoties ar 100 km/h lielu ātrumu, skaļākais troksnis, ko Jūs dzirdēsiet, būs paneļa pulksteņa tikšķēšana. Trešās paaudzes “Silver Cloud” modelis retro auto ekspertu vērtējumā tiek uzskatīts par to Rolls-Royce produktu, kura tapšanā angļu automašīnu ražotājs visu ir izdarījis pareizi.

Paši kvēlākie Rolls-Royce zīmola atbalstītāji gan sešdesmitajos gados nespēja pieņemt četrus priekšējos lukturus, kas bija ievērojama atkāpe no ražotāja tradīcijām. Šīs izmaiņas pat tika salīdzinātas ar mūzikas automāta ievietošanu Vinčesteras katedrālē. Tomēr gandrīz identiskus lukturus redzēsiet arī modernajās Bentley luksus klases automašīnās.

“Silver Cloud III” tiek uzskatīts par pēdējo patieso Rolls-Royce modeli, jo beidzamo reizi auto ražotājs izvēlējās neveidot vienotu virsbūvi, bet gan atdalīt šasiju no virsbūves, kas bija ierasta prakse autobūvē līdz sešdesmito gadu sākumam. Jāpiebilst, ka arī trumuļu bremzes vieglajām automašīnām mūsdienās ir eksotika. Precīzu pārnesumu izvēli nodrošina četrpakāpju automātiskā ātrumkārba.

Automašīna ir lielā cieņā kolekcionāru vidū, kuri atzīst, ka lielākā problēma visbiežāk ir rūsa, kā arī dārgā apkope, bet neviens auto nespēj dot tādu braukšanas baudu kā Rolls-Royce “Silver Cloud III”.