BMW čempionu simbols – M4 DTM

Kādu laiku atpakaļ Kurbads loģistikas centrā viesojās automobilis, kas uzmanību piesaista vienā acumirklī – Alpina krāsa, tradicionālās BMW Motorsport svītras, aizmugurējais spoilers un mežonīgs troksnis, motoram mostoties no miega. Tas ir neviens cits spēkrats kā BMW “M4 Champion’s edition 2016”.

DTM ir autošosejas sacensības, kurās sacenšas Vācijas autobūves giganti.  BMW šajās sacensībās atgriezās 2012. gadā, izcīnot čempiona titulus 2012., 2014. un 2016. gadā. Par godu Marko Vitmana čempionu titulam 2014. gadā tika radīts pirmais BMW “M4 Champions edition” modelis, kas tika izlaists tikai 23 vienībās, par godu Vitmana sacīkšu numuram. 2016. gadā vācu sportists atkārtoja šo panākumu, tāpāt kā BMW to godināja – tika prezentēts vēl niknāks “M4”.

Konkrētais auto ir vēl vairāk uzlabots “M4 GTS” modelis, kas jau savā versijā bija veiktspējas un dinamikas etalons. “Champions edition M4” ir ekskluzīvi ietērpts motoru sporta dizainā, simboliskās sarkanās, melnās un zilās strīpās, kas vijas no aizmugures pāri jumtam, līdz motora pārsegam. Auto ir kļuvis bagātāks ar vairākiem aerodinamikas elementiem no karbona, kas kopā veido patīkamu melnās un baltās krāsas kontrastu.

Tomēr automašīnā nav tikai vizuāli uzlabojumi. Tajā tiek izmantots tas pats sešcilindru twinturbo dzinējs, kura jauda palielināta līdz 500 ZS un 600 Nm, kas 100 km/h ļauj sasniegt nieka 3,8 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir elektroniski ierobežots pie 305 km/h. Lai samazinātu pašmasu vēl vairāk, motora pārsegs, jumts, paneļa stiprinājumi un aizmugurējais difuzors ir veidots no stiprināta karbona kompozīta, bet izpūtējs no titāna.

Salons ir ekskluzīvi apstrādāts ar Alcantara ādas apšuvumu, bet vietas ir tikai diviem pasažieriem, kam paredzēti divi karbona kausveida sēdekļi, jo aizmugures sēdekļu vietā ir iestrādāts drošības karkass, vēl vairāk pastiprinot ciešo saikni ar sacīkšu auto un Marko Vitmana sajūtām pie stūres.  

Tomēr nav aizmirsts arī par komfortu un drošību. Modelis tiek piedāvāts ar BMW Professional navigācijas sistēmu, gaisa kondicionieri, adaptīvajām LED gaismām ar BMW Selective Beam sistēmu, parkošanās distances sistēmu(PDC) priekšpusē un aizmugurē un vēl vairākām tehnoloģijām, kas braukšanu padara komfortablāku.

2016. gadā izlaistais jubilejas automobilis bija limitēts vien uz 200 vienībām. Viena spēkrata cena bija sākot no 150 000 EUR.