Ceļojošais bruņinieks Kurbadā

“Ceļojošā bruņinieka, cilvēka, kas neeksistē, miglaina ielaušanās bīstamā pasaulē. Maikls Knaits, jauns vientuļnieks, krusta gājienā palīdz nevainīgajiem, bezpalīdzīgajiem un bezspēcīgajiem pasaulē, kur noziedznieki darbojas ārpus likuma rāmjiem.”

Ar tādiem vārdiem iesākās pirmie kadri astoņdesmitajos gados ASV televīzijas seriālam “Ceļojošais bruņinieks” (Knight Rider), kas pie televizoru ekrāniem pulcēja arī Latvijas iedzīvotājus deviņdesmito gadu vidū.

Seriāla panākumu esence slēpjas tolaik fantastiskajā izgudrojumā – teju neiznīcināma, augsti attīstīta automašīna vārdā KITS, kas apveltīts ar mākslīgo intelektu, kuram turklāt piemīt arī emocijas, garastāvoklis, raksturs un, protams, spēja runāt.

Automašīnu transporta un loģistikas kompānijai “Kurbads” tikko radās iespēja transportēt šova galveno varoni – KITT automašīnu, kas gan nebija oriģinālais eksemplārs, bet gan izcili uzbūvēta un perfekti noslīpēta kopija. Tas gan neliedza KITAM izspēlēt šādus tādus jokus uzkraušanas procesā.

Stāsta “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs Anatolijs: “Biju sarunājis ar KITU, lai mierīgi pagaida, kamēr aizeju atveldzēt slāpes. Kad paskatījos pa logu…” Lai uzzinātu kādus pigorus veica auto, gaidiet video.

Lieki piebilst, ka kādreizējā policista, vēlāk ceļojošā bruņinieka lomā savu slavu iemantoja aktieris Deivids Haselhofs, kuru joprojām asociē ar šo tēlu un arī “Pludmales patruļas” Miču.

KITT angliski atšifrējas Knight Industries Two Thousand (Knaita industrijas divi tūkstoši). Latviski – vienkārši KITS.

Maikla partneris KITS ir balstīts uz Pontiac Firebird Trans AM automobiļa. Seriālā auto ir aprīkots ar 8 pārnesumu mikroprocesora ātrumkārbu, V8 pieclitru dzinēju. Šī sistēma ļauj sasniegt 100 km/h neticamās 0,2 sekundēs, bet apstāšanās no šāda ātruma notiek nepilnos 4 metros. Turklāt degvielas ekonomija pie šādiem jaudas rādītajiem pārsit visus modernos auto – 1,5 litri uz 100 km.

“Ceļojošajā bruņiniekā” auto vērtība ir 11 400 000 ASV dolāri.

Reālajā pasaulē skaitļi nav tik nepārspējami. Pontiac Firebird uz priekšu dzen 190 ZS motors ar četrpakāpju ātrumkārbu. Bet tā cena 1982. gadā bija 100 000 dolāri (ierēķinot inflāciju 2014. gadā tā būtu 250 000).

KITS tandēmā ar bezbailīgo likuma kalpu un sieviešu mīluli Maiklu, iemantoja neviltotas skatītāju simpātijas un milzīgus fanu pūļus visapkārt zemeslodei.