Dalībnieki no Baltijas „World Bus Expo” izstādē Beļģijā

No 16.-21. oktobrim Beļģijas pilsētā Kortrijkā norisinās vērienīgākā autobusu un mikroautobusu izstāde pasaulē „Bus World Expo”, kurā savus jaunākos ražojumus piedāvāja vairāk nekā 400 dalībnieki no visas pasaules.

Plašajā dalībnieku pulkā bija atrodami divi dalībnieki no Baltijas – komerctransporta pārbūves uzņēmumi “Universāls-LTD” no Latvijas un “Altas commercial transport” no Lietuvas.

Lietuviešu uzņēmums savu produkciju piegādā ne tikai vietējam tirgum, bet arī Rietumeiropā. Dienvidu kaimiņi ir sagatavojuši saistošu piedāvājumu komerctransporta nozarei – viegli uzstādāmu hibrīdauto sistēmu Mercedes-Benz Sprinter automobiļiem, ļaujot 45 km garu distanci veikt elektro režīmā un bez C02 izmešiem. Kortrijkas izstāde ir debija šim nākotnes projektam.

Latviju izstādē pārstāv uzņēmums „Universāls-LTD”, kas specializējas mikroautobusu pārbūvēs attiecīgi pasūtītāja vēlmēm. Jelgavā bāzētā kompānija saviem potenciālajiem klientiem piedāvā dažādi modificētus Volkswagen Crafter modeļus. 

“Universāls-LTD” sava piedāvājuma nogādāšanā Beļģijā izvēlējās Latvijas automašīnu transporta uzņēmumu “Kurbads”, kas arī apmeklēja izstādi, lai pētītu nozares jaunumus.

„Bus World Expo” ir iespēja novērot globālās tendences autobusu nozarē. Tāpat kā vieglo un kravas automobiļu kategorijā arī šeit ražotāji cenšas piedāvāt videi draudzīgākus spēkratus, kurus darbina hibrīda dzinēji vai elektrodzinēji.

Galvenais izstādes sarunu temats ir „Volvo 7900 Electric” – elektriskais autobuss spēj veikt 10-20 km garus maršrutus un tā baterijas ir iespējams pietiekami veikli uzlādēt – viena minūte uzlādes ir līdzvērtīga 5-10 minūtēm braukšanas. 

 „Mēs sasniedzam arvien jaunas virsotnes mūsu cerībā par ilgtspējīgu, videi nekaitīgu un klusu transportu. Tagad varam piedāvāt elektriskos autobusus kā alternatīvu pašreizējiem dīzeļdzinējiem,” saka Hakans Agnevals, „Volvo Buses” prezidents.

Trīs šādi autobusi ir sekmīgi sevi pierādījuši kaujas apstākļos Zviedrijas pilsētā Gēteborgā. Elektriskais autobuss ir paredzēts 85 pasažieru pārvadāšanai. Tirdzniecībā tie nonāks 2016. gada sākumā.

Izstāde tiek organizēta ik pēc diviem gadiem un tās apmeklētāju un dalībnieku skaits un ģeogrāfija aug ar katru reizi.