Drive eO komande sekmīgi finišē Paikspīkā!

Kurbads atbalstītās inženieru komandas „Drive eO” būvētais „eO PP02” sacīkšu elektromobilis ar Jāni Horeliku pie stūres veiksmīgi sasniedzis finišu leģendārajās „Pikes Peak Hill Climb” sacensībās Amerikā, kļūstot par pirmajiem latviešiem, kas iekarojuši kalna virsotni.

Dambju komanda piedalījās uzlabotu elektromobiļu klasē, kur bija pieteikušies pieci dalībnieki. Jānis Horeliks 20 km garo trasi pieveica 12:57:536 minūtēs ar vidējo ātrumu 89,4 km/h, kas savā kategorijā ļāva ierindoties ceturtajā vietā. Šis rezultāts ir jāvērtē kā sasniegums, jo šī ir pirmā reize, kad latvieši sasniedz finišu un beidzot kalna virsotnē plīvo Latvijas karogs. To tūlīt pēc gala līnijas šķersošanas paziņoja „Drive eO” inženieris Kristaps Dambis savā twitter profilā.

 

„Drive eO” mērķis jau no paša sākuma nebija izcīnīt augstākās vietas vai sasniegt labākos laikus. Šī gada sacensības ir veltītas pieredzes iekrāšanai un komandas veidoto mašīnas mezglu pārbaudei sacīkšu režīmā, lai ar lielāku informācijas daudzumu varētu sekmīgi nostartēt nākamajā gadā, cīnoties par visaugstākajām vietām ar tehnoloģiski perfektu automašīnu.

Deviņdesmit otrajās „Pikes Peak” kalnā braukšanas sacensībās uzvarēja franču autobraucējs Romain Dumas, uzrādot laiku 9 minūtes un 5 sekundes. Otrajā vietā absolūti ierindojās elektrisko automobiļu klases uzvarētājs Greg Tracy, atpaliekot par 3 sekundēm. Atgādinām, ka pagājušogad slavenais rallija braucējs Sebastien Loeb ar „Peugeot” rupnīcas auto uzrādīja fantastisku laiku – 8:13, kas joprojām ir trases nepārspēts rekords.

Kurbads apsveic ar vēsturisko panākumu un novēl veiksmi un izturību gatavojoties nākamā gada startiem!