Elegantā Alfa Romeo 8C Competizione uz “Kurbads” autovedēja

Itāļu autobūves smagsvari vienmēr ir veltījuši pastiprinātu uzmanību savu automobiļu dizainam, kas neatstāj vienaldzīgus cilvēkus ielas malā. “Kurbadam” ir tas gods un atbildība transportēt vienu no šādiem šedevriem – eleganto Alfa Romeo 8C Competizione. 

Pēdējā laikā skandalozais, nu jau bijušais raidījuma “Top Gear” vadītājs Džeremijs Klārksons par šo modeli izteicās: “Vai auto var būt māksla? Runājot par Alfa Romeo 8C Competizione – noteikti! Jūs noteikti gaidāt, ka automašīnas skaņa būtu pielīdzināma eņģeļa spēlētam čellam, sēžot uz medus spilvena, bet ne tuvu!”

8C Competizione ir īpaši ekskluzīvs Alfa Romeo modelis, jo automobiļu rūpnīca laika posmā no 2007. gada līdz 2010. gadam uzbūvēja limitētu 500 vienību lielu produkciju, padarot katru automobili par reti sastopamu vērtību. Pēdējie 99 saražotie spēkrati tika paredzēti ASV tirgum.

Alfa Romeo 8C Competizione unikalitāti pierāda fakts, ka pirmajās 48 stundās autobūves kompānija saņēma 1200 pieteikumus, no kuriem tika atsijāti visi, izņemot tos, kurus Alfa Romeo uzskata par “īsteniem automīļiem – auto markas kolekcionārus un draugus, nevis spekulantus.”

Pēteris Ozoliņš, “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs, par auto stāsta: “8C Competizione elegantais izskats pastiprina “Kurbads” sportisko garu – tieksmi būt labākajiem visās jomās. Automašīna ir spilgts paraugs autobūves kvalitātei. Prieks tādu transportēt ar “Kurbads” autovedējiem!”

Alfa Romeo 8C Competizione ir vienīgais kompānijas jaunāko laiku spēkrats eksotisko automašīnu kategorijā kopš 1977. gada.

Automobili darbina 4.7L V8 dzinējs, kurš izdveš galvu reibinošu skaņu un kurš attīsta 450 ZS lielu jaudu. Alfa Romeo 8C Competizione maksimālais ātrums ir 306 km/h, bet līdz 100 km/h ieskrienas nieka 4 sekundēs.