Faraoniem pa pēdām!

Automašīnu transporta kompānijas “Kurbads” autovadītāju motivācijas konkursa “Gada mērķtiecīgākais šoferis” 2018. gada 2. vietas ieguvēji, mūsu dubultā ekipāža Renārs un Sigita Jakobsoni pirms kāda laika atgriezās no ceļojuma, ko ieguva kā balvu par teicamiem braukšanas rādītājiem aizvadītajā gadā. Renārs un Sigita kā ceļojuma galamērķi bija izvēlējušies faraonu dzimteni Ēģipti.

“Ar pirmo kultūršoku jau saskārāmies ceļā uz viesnīcu pirmajā dienā – haoss, nekārtība, visi skraida kā atomi molekulā. Bet pārsteidza, ka laikam savstarpējas mijiedarbības un izpratnes dēļ neveidojas sastrēgumi, lai arī plūsma ir milzīga. Mums kā šoferiem tas uzreiz iekrita acīs. Tiek ievēroti tikai nerakstīti likumi, jo visi pārējie tiek ignorēti – nav nekādu drošības normu, gājēji un braucēji var darīt, kas vien ienāk prātā. Var naktī ar kamieli jāt pa pretējo joslu, braukt bez iedegtiem lukturiem vai lukturu vietā sakarināt Ziemassvētku rotājumus. Bet visa ceļojuma laikā neredzējām nevienu avāriju, tātad sistēma strādā!”

“Interesants atgadījums ar mums notika jau ceļojuma beigās, kad baudījām sauli Hurgadas pludmalē. Sigita bija atradusi skaistus gliemežvākus, ko bijām iecerējuši paņemt līdzi kā suvenīrus. Nolikām tos pie mūsu krēsliem, līdz brīdim, kad atnāca grupas biedre un izteica aizdomas, ka šie gliemežvāki mēģina no mums aizbēgt! Tiešām! Izrādījās, ka tajos iekšā jau iemājojušies mazi krabīši, kas ik pa laikam paskrēja pāris cm projām. Nācās atstāt…”

“Ēģipti paspējām izbaudīt no visiem aspektiem – devāmies ar vilcienu 900 km uz dienvidiem, tad piecas dienas ar kruīza kuģi jeb peldošu pieczvaigžņu viesnīcu devāmies augšup pa Nīlu, piestājot interesantās pilsētās un apskates objektos. Apskatījām beduīnu ciematu, apmeklējām safari, snorkelējām, protams, neizpalika arī piramīdas un Ēģiptes kūrorta iespējas ar karsto dienvidu sauli, kas uzlādēja mūsu enerģiju jaunam darba cēlienam uz ceļiem, kuros valda kartība, ir luksofori un viss ir saprotams!”