Fiat Abarth 595 SS – ikoniskais itāļu šarms

Smalks dizains un spēja būt aktuāliem cauri laikam ir Fiat veiksmes un mūžīgās jaunības noslēpums. Kurbads loģistikas centru ik dienu priecē gan jauni, gan ekskluzīvi, gan apbrīnu cienoši spēkrati. Saņemot fotogrāfijas no autovadītāja-ekspeditora Viestura, kurš bija uzkrāvis Fiat Abarth 595 SS, bijām skaidri pārliecināti – jāķer kadrs. Automašīnas sarkanā krāsa papildina tās karstasinīgo šarmu un piedod vizuālo apbrīnu. Fiat Abarth 595 SS tika radīts balstoties uz savu priekšteci – Fiat 500. Īpašais modelis ir Karlo Abarth, automašīnu dizainera, meistardarbs.

Aiz skorpiona zīmes ātruma, veiktspējas un precizitātes stāv Karlo Abarth, personība, kurš uz visiem laikiem mainīja un ietekmēja kompānijas Fiat darbību. Karlo zīmogs un simbols bija skorpions – apņēmīgs, spēcīgs un kaislīgs. Skorpions netika izvēlēts nejauši, tā ir paša dizainera astroloģiskā zīme. Karlo meistardarbi piesaistīja tādus automašīnu ražotājus kā Alfa Romeo, Maserati un Ferrari. Pirmais Karlo triumfs bija Fiat Abarth 750 GT, izmantojot Fiat 600 par pamatu. Fiat Abarth 750 GT uzstādīja vairākus ātruma un izturības rekordus. Savukārt, dublis divi uz panākumiem bija Fiat Abarth 595. Ar šo automašīnu tika pārspēti seši starptautiskie ātruma rekordi un kopvērtējumā iekrātas aptuveni 900 uzvaras.

Fiat Abarth 595 SS noslēpums ir Karlo veiktie uzlabojumi. Tika izmantoti īpaša cilindru liešanas tehnika, uzstādītas jaudīgākas vārstu atsperes kopā ar sadales vārpstu, kas ļāva palielināt dzinēja apgriezienus un attiecīgi arī jaudu. Pat eļļošanas sistēma ir modificēta. Šie mehāniskie uzlabojumi pārveidoja mazo Fiat 500 un ļāva novērot jaudas pieaugumu no 22 līdz 34 zirgspēkiem. Pārbūve uz pusi samazināja standarta automašīnas paātrinājuma laiku un apveltīja Fiat Abarth 595 SS ar maksimālo ātrumu 130 km/h.

Nenoliedzami, ir izlaista arī Fiat Abarth 595 versija, kura nav papildināta ar tik daudz ekstrām, tādēļ tās cena ir vidēji 55 000 EUR. Modificētajam modelim Fiat Abarth 595 SS  cena ir sākot no 70 000 EUR.