Ford Galaxie 500 šerifs

Stāt, policija! Filmu zvaigzne uz Kurbads autovedēja!

Ford “Galaxie” bija un joprojām ir ļoti populārs automobilis ASV, kur ļoti daudz šo modeļu sešdesmitajos tika izmantoti kā taksometri vai policijas auto. “Kurbads” loģistikas centrā paviesojās 1963. gada “Galaxie” modeļa policijas automašīnas replika no tolaik populārā TV seriāla “Andy Griffith show”.

Replikas pamatā ir 1963. gada Ford “Galaxie” sedans ar 5,8l V8 dzinēju, kas ar dubulto izputēju veido klasisku 60. gadu astoņcilindru simfoniju, kas derētu kā skaņu celiņš arī mūsdienu filmām par tiem laikiem. Replika ir ideālā stāvoklī. Krāsa svaiga un Kalifornijas karsto sauli vēl nebaudījusi, hromētās detaļas spīdīgas, dzinējs darbojas vajadzīgajās toņkārtās – auto šobrīd ir gatavs filmēties jaunām TV šova sērijām!

Sešdesmito gadu sākumā Ford pieņēma stratēģisku lēmumu pārbrendot savas augstākā plaukta automašīnas par “Galaxie”, padarot tās arī ekskluzīvākās – izsmalcinātāks salons, vairāk hromētu detaļu un ekstru nekā ierastajos modeļos. Šie uzlabojumi bija saistīti ar lielāko konkurentu Chevrolet “Impala” uzvaru gājienu ASV jauno automašīnu tirgū. Bet nosaukums “Galaxie” ir Ford mārketinga nodaļas izlolots – šāds vārds izvēlēts par godu tolaik ārkārtīgi aktuālajai kosmosa sacensībai starp ASV un PSRS. 

Ford “Galaxie” uzskatāms par veiksmīgu modeli, jo četrās paaudzēs no 1958. līdz 1974. gadam tas iekaroja stabilu vietu ASV patērētāju vidū. Modernā Ford “Galaxy” nosaukums ir atvasināts no šī leģendārā spēkrata.