Fransuā Vijona balādes Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā!

Piektdien, 13. decembra vakarā automašīnu transporta kompānijas Kurbads darbinieki, klienti, partneri un draugi pulcējās uz sirsnīgu Ziemassvētku koncertu Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, kur dziesminieks Haralds Sīmanis kopā ar kolēģēm Zani Šmiti un Ilzi Grunti izpildīja balādes ar Vijona dzejas vārdiem.

15 Vijona balādes Haralda Sīmaņa izpildījumā uzbūra neaizmirstamu un saviļņojošu Ziemassvētku atmosfēru baznīcā, piepildot cilvēku sirdis ar maģisko svētku sajūtu.

Ar Kurbads uzņēmuma atbalstu klajā nācis jauns izcilā vēlo viduslaiku un agrīnās renesanses pārstāvja – franču dzejas novatora Fransuā Vijona dzejas izdevums latviešu valodā. Izdevumā iekļautas starptautisku atzinību guvušās Lilijas Dineres ilustrācijas. Līdztekus jau 1987. gada pirmizdevumā publicētajiem Cecīlijas Dineres izcilajiem atdzejojumiem no senfranču valodas, kas nu redzami jaunā akadēmiskā sakārtojumā, tagad latviski pirmo reizi Dena Dimiņa atdzejojumā publicētas arī Franku-latīņu balāde un vienpadsmit balādes žargonā, kur līdzās atdzejai lasāms arī senfranču oriģināls.

Dzejas grāmatu ar tam pievienoto CD ar 15 Haralda Sīmaņa iedziedātām balādēm iespējams iegādāties LNB veikalā un grāmatnīcā Robert’s Books. Internetā to var izdarīt  Fransuā Vijons. Dzeja faceboook lapā.