Gumball 3000 rallija Audi R8 Kurbadā

Maijā tika aizvadīts tradicionālais “Gumball 3000” rallijs, kas pasaulē plaši pazīstams ar ekskluzīviem automobiļiem un slavenību piedalīšanos. Rallija dalībnieka automašīnu Audi “R8” ar starta numuru 116 pēc sacīkšu noslēguma atpakaļ uz bāzes mītni nogādāja automašīnu transporta kompānija “Kurbads”.

Pretrunīgi vērtētais “Gumball 3000” rallijs šogad risinājās jau 18. reizi maršrutā no Dublinas līdz Bukarestei. Zīmīgi, ka nākamgad kā rallija sākumpunkts ir izvēlēta Rīga, bet galamērķis ir Grieķijas pilsēta Mikēnas. 

“Gumball 3000” dzīvesstila brauciens nav iedomājams bez pasaules slavenībām, tādām kā trīskārtējais “F1” čempions Luiss Hamiltons, skeitborda leģenda Tonijs Hauks, repere Eve un kinozvaigzne Deivids Haselhofs, kas astoņdesmito gadu TV seriālā “Tumšais bruņinieks” bija kriminālās pasaules bieds ar auto “KITT”, ko esam redzējuši darām brīnumus arī “Kurbads” loģistikas centrā. “KITT” bija arī skatītāju populārākais auto “Gumball 3000” sacensībās.

“Gumball 3000” rallijā bija redzami augstākās klases McLaren, Lamborghini un Audi spēkrati, Ferrari “F12”, Formula 1 bolīds, kā arī Saūda Arābijas prinču lolojums – uz Lamborghini bāzes izveidots betmobilis. 

Dalības maksa sacīkstēs ir 45000-100000 britu mārciņu robežās, rallijs norisinās aptuveni vienu nedēļu un tā garums ir vidēji 3000 jūdzes. Lai arī vairāku gadu laikā ir bijuši dažādi incidenti, pasākums ir kļuvis par globālu fenomenu, kam seko līdzi automašīnu entuziasti visā pasaulē.