Ielīgošana Kurbadā kopā ar ģimenēm!

Saulgriežu rituālu tradīcijas automašīnu transporta kompānijas “Kurbads”, “DBC autocentrs” un “Kurbads ledus halle” kolektīvos tiek saglabātas un pilnveidotas no gada uz gadu. Pateicoties ilggadīgai sadarbībai ar folkloristi Inesi Krūmiņu un viņas jaudīgo komandu, ik gadu spējam izbaudīt autentiskus saulgriežu svinēšanas rituālus un paražas.

Kungiem bija iespēja pārbaudīja savus spēkus cirvja mešanā un bluķa stumšanā. Savukārt, dāmas pina svētku galvas rotas un sēja sieru Ineses spēka vārdu pavadībā. Pašiem mazākajiem bija iespēja izložņāt krustu šķērsu pa Kurbads autovēdēju, kā arī iesēsties augstajā autovadītāju krēslā un izbaudīt skatu no augšas.

Neatņemama ielīgošanas svētku sastāvdaļa ir Jāņu sveikšana un krāšņākā tērpa apbalvošana. Šogad dāmu konkurencē viennozīmīgi viskrāšņāk tērpusies bija “Kurbads ledus halle” ledus atjaunošanas mašīnas vadītāja Igora Roma sieva Linda, kungu konkurencē laurus plūca “Kurbads” Porsche un BMW loģistikas vadītājs Mārtiņš Eglītis.

Pasākuma kulminācijā viesus pārsteidza folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”. Kungi saulgriežu svētku repertuāru papildināja ar senām kara dziesmām, tādējādi uzburot maģisku atgriešanos vēlā dzelzs laikmeta (9.-13.gs.) laikos, kad Latvijas teritorijā dzīvoja brīvas un varenas ciltis – kurši, līvi, zemgaļi, latgaļi, sēļi.

Dūdām un bungām rībot, kopīgi devāmies aizdedzināt pūdeli un izgiezties noslēdzošajā svētku rotaļā – “Lielais Jānis, mazais Jānis”. Lustīgi!