IELĪGOŠANA KURBADĀ UN 103. AUTOVEDĒJA IESVĒTĪŠANA

Tradīcijās ir spēks. Automašīnu transporta kompānijas “Kurbads”, “DBC autocentrs” un “Kurbads ledus halle” kolektīvos saulgriežu rituālu paražas tiek saglabātas un pilnveidotas no gada uz gadu. Mūsu ilggadīgā sadarbība ar folkloristi Inesi Krūmiņu un viņas atraktīvo komandu, sniedz iespēju ik gadu piedzīvot autentiskus saulgriežu svinēšanas svētkus.

 

Autovedēja iesvētīšana

Šogad ielīgošanu apvienojām ar 103. autovedēja iesvētīšanu Laimas slotiņas zīmē. Dizaina autors ir mākslinieks Alfreds Paulausks. Laima ir veiksmes, svētības un laimes simbols. Dvēseles sargātāja. Ar Laimas slotiņu aizslauka prom nevēlamo. Ja dodas par kaut ko cīnīties, sasit katru, kurš iet negodīgā cīņā. Eiropas lielceļus Laimas aizgādībā transportējot automašīnas iekaros pieredzējušais autovadītājs-ekspeditors Kaspars Purvēns

Automašīnu transportēšana

Šofera iesvētīšana

 

“Kurbads”, “DBC autocentrs” un “Kurbads ledus halle” darbinieki deva svētību un spēku 103. autovedējam – folkloristes Ineses Krūmiņas vadībā tika nodziedāta Laimas dziesma, savukārt vīri nodejoja lāča deju un nodeva stiprā dzīvnieka spēku automašīnai. Parasti dāmas ar dzijas pavedieniem ievij labas domas spēka zīmē, bet šogad rituāls tika papildināts ar saulgriežos vāktiem pļavas ziediem.

 

Līgo Kurbadā!

Pasākumā turpinājumā dāmām bija iespēja pīt svētku galvas rotas un siet sieru Ineses spēka vārdu pavadībā. Savukārt, kungi nodevās senā hokeja spēlei – ar koka spriguļiem un koka ripu. Sīvā cīņā uzvarēja draudzība.

Hokeja spēle

 

Rotaļās un dančos jāņubērnus veda kapela “Brička”, kuriem bija pa spēkam iekustināt un aizkustināt ikkatru pasākuma dalībnieku.

 

Neatņemama ielīgošanas svētku sastāvdaļa ir Jāņu sveikšana un krāšņākā tērpa apbalvošana. Šogad dāmu konkurencē viennozīmīgi viskrāšņāk tērpusies bija “Kurbads” dārzniece Zane Catlakša, kungu konkurencē laurus plūca “Kurbads” Servisa vadītājs Ivars Čiblis.

 

Dūdām un bungām rībot, kopīgi aizdedzinājām pūdeli un kungi apvienojoties nodeva spēku Jāņu uguni. Lustīgi!