Iepazīstam nozares inovācijas Hannoveres komerctransporta izstādē

“Kurbads” loģistikas kompānijas kravas auto servisa vadītājs Ivars Čiblis ar kolēģiem bija devies uz ikgadējo komerctransporta un kravas auto izstādi “IAA” Hannoverē, kur visi vadošie auto un speciālo iekārtu ražotāji prezentēja savus jaunākos produktus un risinājumus.

68. izstādei bija dots nosaukums “Jaunās mobilitātes pasaule”. Savienota un automatizēta braukšana, bezizmešu dzinēji, pilsētas loģistika, jauni mobilitātes un transporta pakalpojumi bija izstādes pamatpunkti, kas transporta nozari ievada uz efektīvāku, zaļāku un viedāku nākotni. 

“Vienmēr ir liels prieks un profesionālā interese apmeklēt šāda līmeņa izstādes, kur pasaules vadošie autoražotāji prezentē savas tuvākās nākotnes ieceres. Īpašu uzmanību, protams, pievērsām kravas auto modeļiem un autovedēju iekārtām, apskatot vairāku ražotāju piedāvājumus. Austriešu uzņēmums Kaessbohrer piedāvā jaunu risinājumu slēgto autovedēju klāstā. Apsveram iespēju tādu izmantot arī mūsu flotē,” par redzēto izstādē stāsta Ivars Čiblis.

“Mercedes-Benz prezentēja neierastu jaunumu – sānu spoguļu vietā uzstādot displejus salona iekšpusē. Šāds risinājums ievērojami palielina redzamību autovadītājam, tādējādi uzlabojot drošību. Iespējams, ka šādi spoguļi būs jau Mercedes-Benz jaunajā kravas auto modelī, kas būs pieejams nākamā gada vidū.”

Pēdējos gados daudz runāts par elektromobiļiem kā nākotnes transportlīdzekļiem. Ivars atzīmē, ka “Hannoveres izstādē bija jūtams, ka arī visi lielie kravas auto ražotāji – Volvo, Mercedes-Benz, Scania, MAN – investē lielus resursus  hibrīdu vai pilnībā elektrizētos kravas automobiļos. Ford jau prezentēja 100% elektro kravas auto ar ļoti futūristisku dizainu. Zinu, ka Tesla arī klusībā gatavo šādu produktu. Grūti spriest, vai tie būs tuvākie gadi, bet arī kravas automašīnas nepielūdzami dodas bezizmešu virzienā.”