Iepriecinošas ziņas jauno automobiļu nozarē

Aizvadītais gads bija pagrieziena punkts automobiļu industrijai Eiropā. Ar 12,6 miljoniem jaunu vieglo automašīnu reģistrāciju tas tika noslēgts ar pirmajiem pozitīvajiem ikgadējiem rezultātiem kopš finanšu krīzes 2007. gadā. 

Izaugsme tika saglabāta arī 2015. gada pirmajā pusē. Eiropas Automobiļu asociācija (ACEA) šī iemesla dēļ ir paaugstinājusi jauno automašīnu reģistrācijas prognozi līdz 5%, ņemot vērā, ka pirmajos piecos gada mēnešos, salīdzinot ar aizvadīto gadu, pieaugums ir 6,8%.  Ietērpjot procentus skaitļos, jauno reģistrēto automašīnu skaits šogad pārsniegs 13 miljonus, kas gan ievērojami atpaliek no 2007. gada rekorda, kad tika sasniegta teju 16 miljonu atzīme.

“Neskatoties uz pozitīvo prognozi, mēs nevaram atļauties kļūt pašapmierināti,” Ēriks Jonaerts (Erik Jonnaert), ACEA ģenerālsekretārs, izdara secinājumus. “Eiropu joprojām sagaida grūti laiki. Eiropas Savienības automašīnu tirdzniecības rādītāji ir stipri zem Ķīnas un ASV līmeņa. Tāpēc šobrīd svarīgāk kā jebkad ir nodrošināt konkurētspēju mūsu nozarei, kas ir viena no Eiropas Savienības stūrakmeņiem. Tai ir jābūt prioritātei Eiropas un nacionālajā politikā.

Asociācija aicina Eiropas politiķus radīt biznesam labvēlīgu vidi, kurā tiktu veicinātas inovācijas un starptautiskā tirdzniecība – divi galvenie aspekti industrijas konkurētspējai globālā mērogā.