Iesoļojam otrajā simtenī – Kurbads sagaida 101. autovedēju zalkša zīmē

8. janvāra rīts bija svētku mirklis automašīnu transporta un loģistikas uzņēmumam Kurbads, kas savā flotē iesvētīja 101. autovedēju, rotātu zalkša zīmē latviešu mākslinieka Alfreda Paulauska skatījumā.

Dizaina ziņā šis autovedējs ir īpašs, jo tā kabīne un virsbūve ir pilnībā ievilkta līmplēvē. Vairāk par unikālo risinājumu stāsta Alfreds Paulausks: “Autovedēja virsbūves pilnā ievilkšana līmplēvē man bija kārtējais izaicinājums, jo tas ir liels darba apjoms, kur neviens kvadrātcentimetrs nepieļauj paviršību. Kopā tika izlīmēti apmēram 36 m2 apdrukātas, metalizētas līmplēves – kārtīga vienistabas dzīvokļa platība. Otrkārt, autoaplīmētāju vidē ir iesakņojusies pārliecība, ka ar druku atdarināt metalizēto RAL toni ir neiespējamā misija. Nedaudz pabojājot sev un drukātājiem nervus, tikām arī ar to galā.”

“Pilnās apvilkšanas lielākais pluss ir brīvība – visa autovedēja virsma pārvēršās par lielu audeklu, kur māksliniekam izpausties. Šī tehnoloģija pieļauj jebkādus grafiskos efektus – krāsu pārējas, ēnas, fona rakstus, fotogrāfijas u.t.t. Ierobežojumi ir tikai mākslinieka iztēlē. Man kā māksliniekam ir ļoti svarīgi, ka mēs netiražējam visiem autovedējiem vienādu dizainu, bet cenšamies piešķirt katram jaunam modelim savu īpašo individualitāti. Tas stimulē katru reizi meklēt arvien jaunus grafiskos risinājumus. Garlaicīgi nav!”

Vadības groži uzticēti Kristapam Strazdiņam, Kurbads 2019. gada labākajam jaunajam šoferim. “Kristaps ir mans students. Ietiepīgs, bet apzināti gāja uz mērķi un to sasniedza. Ir braucis gan ar evakuatoru, gan ar lielajiem autovedējiem, visus uzdevumus risina pašrocīgi – sevi ir pierādījis! Labprāt darbojas ar gadžetiem, un tas viņam arī noderēs darbā ar 101. autovedēju. Kristaps – īsts vikings!” tā Kristapu raksturo Anatolijs Vasiļjevs, “Kurbads” autovadītāju kvalitātes vadītājs.

101. autovedējs ietērpts senlatviešu spēka zīmes zalkša veidolā. Tā latviešu mitoloģijā ir mājas aizsardzības un gudrības simbols. Zalkša zīmi pieskaita Māras zīmju grupai, jo Māra mēdzot iemiesoties čūskā. Senās hronikās bieži minēts, ka zalktis ir citas pasaules pārstāvis, kas nes vēstis un lielo gudrību no veļu pasaules. Latviešu tautas mitoloģijā teikts, ka senie balti tos godājuši un pie mājām barojuši zalkšus ar pienu.  Zalktis tiek uzlūkots arī kā čūsku ķēniņš un tādēļ bieži attēlots ar zelta kroni galvā.

Autovedējs Mercedes-Benz “Actros 1843” ar Metago Pro autovedēja iekārtu ir īpaši pielāgots maksimāli efektīvai automašīnu uzkraušanai un ilgstošai kalpošanai. “Kurbads” kravas servisa vadītājs Ivars Čiblis: “Vilcējam ir iespējams pazemināt kravas nodalījuma priekšējo galu, tas nozīmē, ka 1. stāva pirmās automašīnas vietā varam iekraut gabarītos lielāku automobili. Tāpat hidrauliskās sviras ir izvietotas divās dažādās vietās – paveras labāka redzamība, automašīnas uzkraujot un nokraujot. Bet mums automašīnas ekspluatācijas ilgumu palielinās cinkoto detaļu skaits, jo būs mazāka korozijas ietekme un vizuālie bojājumi.”