Iespējams, pasaulē labākais auto uz “Kurbads” autovedēja

Automašīnu transporta kompānijas “Kurbads” loģistikas centrā viesojas rets un ekskluzīvs auto – 1965. gada Rolls-Royce “Silver Cloud III”, kas tā ziedu laikos tika dēvēts par pasaulē labāko automašīnu. Iespējams, ekskluzīvais auto šo statusu saglabā arī šodien.

Pilotējot teju 5,5 metrus garo un kravas automašīnas svara cienīgo Rolls-Royce “Silver Cloud III”, vislielāko braukšanas baudu var sasniegt, relaksējoties un vērojot pasauli skrienam garām. Traucoties ar 100 km/h lielu ātrumu, skaļākais troksnis, ko Jūs dzirdēsiet, būs paneļa pulksteņa tikšķēšana. Trešās paaudzes “Silver Cloud” modelis retro auto ekspertu vērtējumā tiek uzskatīts par to Rolls-Royce produktu, kura tapšanā angļu automašīnu ražotājs visu izdarīja pareizi.

Paši kvēlākie Rolls-Royce zīmola atbalstītāji gan sešdesmitajos gados nespēja pieņemt četrus priekšējos lukturus, kas bija ievērojama atkāpe no ražotāja tradīcijām. Šīs izmaiņas pat tika salīdzinātas ar mūzikas automāta ievietošanu Vinčesteras katedrālē. Tomēr gandrīz identiskus lukturus redzēsiet arī modernajās Bentley luksus klases automašīnās.

“Silver Cloud III” tiek uzskatīts par pēdējo patieso Rolls-Royce modeli, jo beidzamo reizi auto ražotājs izvēlējās neveidot vienotu virsbūvi, bet gan atdalīt šasiju no virsbūves, kas bija ierasta prakse autobūvē līdz sešdesmito gadu sākumam. Jāpiebilst, ka arī trumuļu bremzes vieglajām automašīnām mūsdienās ir eksotika.

6,2L V8 dzinējs spēj divas tonnas smago “Silver Cloud” līdz 100 km/h paātrināt 11 sekundēs, bet precīzu pārnesumu izvēli nodrošina četrpakāpju automātiskā ātrumkārba.

Automašīna iegūst arvien lielāku popularitāti un cieņu kolekcionāru vidū, kuri atzīst, ka lielākā problēma visbiežāk ir rūsa, kā arī dārgā apkope, bet neviens auto nespēj dot tādu braukšanas baudu kā Rolls-Royce “Silver Cloud III”.

Kāda ir tā cena šodien? Sākot no 40000 EUR, atkarībā no auto tehniskā un vizuālā stāvokļa.