Itāļu klases atgriešanās – Alfa Romeo Guilia

Latvijā “Autobrava” salonā nogādāts Baltijā vienīgais Alfa Romeo Giulia “Quadrifoglio Verde” automobilis, ar ko pazīstamais itāļu automašīnu ražotājs cer atgriezties uz kādreizējās slavas takas un neatstāt cerības konkurentu modeļiem.

Nopietnos nodomus radīt patiesu šedevru apstiprina fakts, ka “Giulia” modeļu izstrādes gaitai personīgi līdzi sekoja Ferrari tehniskais direktors Filips Krīfs, bet automašīnas dizaina skices vairākkārt pēc Fiat Chrysler grupas vadītāja Sergio Marčiones rīkojuma tika nosūtītas atpakaļ uz rasējumu dēli.

Odziņa jaunajam “Giulia” modelim ir sporta versija “Quadrifoglio Verde” (četrlapu āboliņš), kas tika prezentēts pat pirms bāzes un pamata modeļiem. Iepriekšējos Alfa Romeo modeļos “4C” un “8C” tika daudz izmantotas citu grupas automašīnu detaļas. Šoreiz gan piekare, gan dzinējs ir izgatavoti Itālijā.

“Quadrifoglio Verde” dzinējs ir atsevišķs stāsts, jo izgatavots ar Ferrari meistaru prasmīgajām rokām. 2,9l V6 dzinējs ar divām turbīnām attīsta 510 ZS lielu jaudu un līdz 100 km/h spēj paātrināties nieka 3,9 sekundēs. Dzinēja un šasijas lielisko mijiedarbību apstiprina septiņu minūšu un 32 sekunžu apļa laiks Nirburgringas trasē – visātrākais rezultāts no tirgū pieejamiem sedaniem ar četrām durvīm.

“Jaunais sedans “Giulia” turpina Alfa Romeo izlolotās, spēcīgās tradīcijas, neatstājot vienaldzīgu nevienu ar savu vizuālo pievilcību, sportiskumu un labo vadāmību. Šis sedans ir radīts, balstoties uz izaicinājumu “la meccanica delle emozioni”, kas latviešu valodā nozīmē sajūtu mehānika,” saka uzņēmuma “Autobrava” direktors Andris Sivickis.

Vienkāršākā, tautas versijas “Giulia” ir mazliet kautrīgāka, tomēr saglabā lielisku dinamiku, apbrīnojamas manevrēšanas spējas un itāļu eleganci dizainā. Alfa Romeo “Giulia” tirgū tiks piedāvāti ar 2,0l benzīna turbomotoriem un 2,2l dīzeļmotoriem ar dažādiem jaudas parametriem.

Jaunās Alfa Romeo automašīnas Latvijā ir iespējams pasūtīt jau šobrīd. “Giulia” modeļu cenas ir sākot no 33 490 eiro, bet “Giulia Quadrifoglio” – no 69 990 eiro.