Izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts”.

Visu janvāri, Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, apmeklētāji bija aicināti iepazīties ar izstādi “Kurbads. Latvju varoņstāsts”. Izstādes noslēgumā, draudzīgā atmosfērā 31. janvārī norisinājas stāstu pēcpusdiena “Kurbads un Zemgales varoņstāsti”, kur tikāmies ar folkloras pētnieku, filoloģijas doktoru, Stāstnieku kustības aizsācēju Latvijā – Gunti Pakalnu, grāmatas “Kurbads. Latvju varoņstāsts” ilustratori, folkloras un ornamentu pētnieci – Sindiju Anču, un jelgavnieku, pētnieku, vēsturnieku, arheologu – Andri Tomašūnu.

Diezgan bieži piesaucam vārdu varonis. Dienas varonis, filmas varonis, literārais varonis, pasakas varonis, “dūres varonis”, “mutes varonis”, “atradies te varonis”, “tēlot varoni” utt. Tezaurs.lv skaidro, ka varonis ir cilvēks, kas sevišķi grūtos apstākļos, briesmās pašaizliedzīgi pilda savu pienākumu, aizstāv kādus ideālus, cīnās par tiem, pat riskējot ar savu veselību, dzīvību vai upurējot to. Kas bija varonis senāk un kas ir varonis mūsdienās? Vai katrs var kļūt par varoni? Ko mēs uzskatām par varoņiem? Vai mums ir vajadzīgi varoņi?

Izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts” pavēra ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu atainojumā – multimediālā grāmatā “Kurbads. Latvju varoņstāsts”, kurā satikusies latviešu folklora ar mūsdienu tehnoloģijām, paverot iespēju izdzīvot seno teiku, liekot lappusēm atdzīvoties. Īpaši grāmatai izveidota arī digitālā lietotne “KurbadsLV”, kas pieejama Google Play un App Store. Izmantojot papildinātās realitātes (Augmented reality) tehnoloģiju, grāmatas lappuses atdzīvojas, parādās mošķi, milži, velni un sāk skanēt grupas “Skyforger” mūzika.

Mēs, kā automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums “Kurbads”, esam pagodināti piedalīties grāmatas tapšanas atbalstā un priecīgi par šādiem jauniem projektiem, kas iet roku rokā ar mūsu vērtībām. Ņemot vērā to, ka grāmata ir mūsu kompānijas galvenā tēla vārdā, tad esam patiesi priecīgi, ka ķēves dēls turpina atdzimt aizvien jaunos formātos. Lai top!