Jaunā Tesla Model X ierodas Latvijā!

Elektromobiļu autobūves smagsvara Tesla Motors jaunākais spēkrats “Model X” ar “Kurbads” autovedēju gādību ieradies Latvijā. Futūristiskā dizaina automobilis ir pielīdzināms gan jaudīgiem superauto, gan ikdienas ģimenes transportlīdzeklim.

Tesla savu trešo spēkratu aiz “Model S” un “Roadster” ir veidojusi kā apvidus automobili ar 7 sēdvietām, kas noteikti ieinteresēs daudz plašāku auditoriju, jo automašīna kļuvusi ievērojami daudzveidīgāka savā pielietojumā ikdienas vajadzībām. Arī ārējais veidols noteikti liks cilvēkiem uz ielas atskatīties.

Tanks ar sacīkšu automašīnas uzrāvienu. Arī tā var raksturot jauno Teslas elektromobili. 2,5 tonnas smagais auto, pateicoties elektrodzinējiem un četru riteņu piedziņai, līdz 100 km/h ieskrienas aptuveni 3,5 sekundēs.

Iespaidīgo uzrāvienu nodrošina 463 vai 532 ZS spēcīgā elektrodzinēja vienādā, bet lielā jauda jebkurā mirklī, kad tiek nospiests akseleratora pedālis, kā arī “Model X” apskaužamais gaisa pretestības koeficients – 0,24, kas ir par 20% zemāks nekā jebkuram citam apvidus klases automobilim.

Teslas inženieri maksimāli izmantojuši akumulatoru sniegtās priekšrocības, izvietojot tos automašīnas grīdas līmenī, nodrošinot zemu smaguma centru, kas ievērojami samazina apgāšanās iespēju satiksmes negadījumos. Akumulatoru uzbūve pasargā automašīnu arī no sānu triecieniem, bet frontālu triecienu gadījumā priekšējais bagāžnieks jeb motortelpa, kur atrastos iekšdedzes dzinējs, kalpo kā aizsargbarjera. 

Automobiļu entuziastu vidū pretrunīgu reakciju ir izraisījušas piekūna spārnu durvis, kas atveras vertikāli. Tās gan nodrošina komfortablu iekļūšanu automobilī, tomēr garākiem cilvēkiem ir jāpiesargās vairāk. Durvīm nav arī tradicionālā roktura, kas aizstāts ar sensora pogu, kas atver durvis automātiski. Process aizņem sešas sekundes, kas ir gana ilgs laiks, turklāt tās mēdz neatvērties arī gadījumos, kad tām priekšā nav šķēršļu. 

Jaunu latiņu Tesla uzstādījusi arī salona gaisa kvalitātes standartos – HEPA gaisa filtrs novērš putekšņu, baktēriju, vīrusu un piesārņojuma iekļūšanu automašīnas salonā. Gaisa tīrība, Teslas kompānijas vārdiem, ir pielīdzināma slimnīcas operāciju zālei. Bioķīmisko ieroču uzbrukuma gadījumā nav drošākas vietas par Tesla “Model X”.

Par elektroautomobiļu lielāko klupšanas akmeni eksperti nereti dēvē īso braukšanas attālumu, bet “Model X” 350 km un 460 km (attiecīgi 90D un P90D specifikācijām)  maksimālās distances ir pietiekami lielas, lai bez problēmām aizbrauktu no Rīgas uz Liepāju.

Teslas supercharger uzlādes stacijas, kādas Baltijā vēl nav pieejamas, spēj automašīnu pilnībā uzlādēt pusotrā stundā, bet parastā elektrības pieslēgumā šis process aizņemtu 9,5 h. ASV vienas pilna uzlādes cena ir 13,50 ASV dolāri, kas automašīnas vadītājam ļauj ieekonomēt 24,50 ASV dolārus katru uzlādes reizi.