Jaunais Porsche 911 transportēts uz Baltiju ar Kurbads autovedējiem

Automašīnu transporta kompānija “Kurbads” uz Rīgu no Štutgartes aizvadītājā nedēļā nogādāja vienmēr ar lielu interesi gaidīto Porsche “911 Carrera” jauno modeli.

Septembrī Frankfurtē “911” sērijas jaunā paaudze piedzīvoja pirmizrādi uz pasaules skatuves, bet šajās brīvdienās modelis tika izstādīts Porsche oficiālajā pārstāvniecībā Rīgā. Šonedēļ Porsche jaunākais modelis būs pieejams arī apskatei Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Vācu rūpnīca jaunā “911” dizainu veidojusi, lielā mērā iespaidojoties no mūsdienu Carrera modeļu aizraujošā izskata, tomēr šoreiz ir būtiski jauninājumi saistībā ar automašīnas dzinēju. 

Četrdesmit gadu krātā pieredze tiek likta lietā – “911” sērijā tiks izmantoti turbomotori. Ierastā sešcilindru atmosfēriskā 3,7l dzinēja vietā automašīnu entuziastu ausis priecēs 3.0 l biturbo motors ar sešiem vienā rindā uzstādītiem cilindriem. Tas attīstīs 370 ZS vai sportiskākajā “Carrera S” versijā 420 ZS lielu jaudu. Pieaugums panākts ar īpašu izplūdes sistēmu un citādākiem dzinēja vadības regulējumiem.

Jaunais dzinējs ir ievērojami paaugstinājis gan griezes momentu, gan arī degvielas ekonomiju. “Porsche” apgalvo, ka jaunā “911” paaudze patērē degvielu par 12% efektīvāk. Ievērojamās izmaiņas dzinējā gan nav laupījušas tikai Porsche raksturīgo darba toni.

Porsche un arī citi sporta auto ražotāji labprāt jauno spēkratu varēšanu demonstrē “Zaļajā ellē” jeb Nirburgringas slavenajā sacīkšu trasē. Porsche “Carrera S” versija vienu apli var veikt 7 minūtēs un 30 sekundēs – tieši 12 sekundes ātrāk nekā iepriekšējā paaudze.

Papildinājumi “911” sērijai ierastajā dizainā ir gaumīgi un pamanāmi – jauni dienasgaismas lukturi, jaunas formas gaisa ieplūdes kolektors, durvju rokturi un pārstrādātas bremžu gaismas. 

Automašīnas pārdošanas cena Latvijas tirgū būs no 120808 eiro.