Jaunākās paaudzes Porsche Cayenne nogādāti Latvijā!

Automašīnu transporta uzņēmums “Kurbads” pirmais uz Latviju atgādājis klientu vidū ļoti iecienīto Porsche “Cayenne” modeļu jaunāko paaudzi. Automašīnas jau tagad pieejamas Porsche salonā Rīgā.

“Cayenne” nosaukums automobiļu tirgū ir nostiprinājis savas līderpozīcijas un flagmaņa lomu sporta un luksus klases SUV jeb apvidus automobiļu segmentā. Kad Porsche pirmo reizi prezentēja savu SUV redzējumu, tas bija absolūts jaunums no tāda luksus sporta automašīnu ražotāja, tomēr lēmums bija balstīts uz tirgus izpēti, kas lika secināt, ka liela daļa klientu vēlētos luksus automobili ar sporta auto rādītājiem, bet ar augstāku sēdvietu un SUV piedāvāto plašumu. 

54 gadu laikā ir uzbūvēti aptuveni viens miljons “911” spēkratu, bet 15 gadu laikā vairāk nekā 750 000 tūkstoši “Cayenne”.  Porsche inženieri dievina būvēt arvien ātrākus un labākus “911” modeļus, tomēr viņi lieliski zina, ka arī SUV modeļiem ir pilnībā jāiemieso Porsche gars, cik vien tas ir iespējams pilnpiedziņas apvidus automobilī. Trešās paaudzes Porsche “Cayenne” strikti seko šīm perfekti noteiktajām vadlīnijām.

Jaunais Porsche “Cayenne” ir tikpat ļoti radīts grūti izbraucamiem bezceļiem, kā tas ir piemērots braukšanai pa asfalta segumu. Vairāki braukšanas režīmi automātiski regulē diferenciāļa darbību, automašīnas augstumu, jaudas sadalīšanu un atsperu stingrību atbilstoši reljefam. Papildus manevrēšanai arī aizmugurējie riteņi veic stūrēšanu. Īpaši īss pirmais pārnesums nodrošina izcili precīzu akseleratora pedāļa darbību bīstamās situācijās. Obligāti jāmin arī speciāls bezceļu ekrāns, kas sniedz informāciju par stūrēšanas leņķi un brauktuves slīpumu nelīdzena reljefa apstākļos.

Klientiem tiek piedāvāti trīs dažādi benzīna turbo dzinēji. “Cayenne” pamatversija ir aprīkota ar 3,0 l V6 dzinēju, kas attīsta 340 ZS lielu jaudu un līdz 100 km/h ļauj paātrināties 6,2 sekundēs. “Cayenne S” sirds ir 2,9 l V6 turbo dzinējs ar 440 ZS jaudu. Bet pati ātrākā versija “Cayenne Turbo” ir dinamiskāka pat par dažiem “911” modeļiem – 4,1 sekunžu paātrinājumu nodrošina 4 litru V8 turbo dzinējs ar 550 ZS lielu jaudu. Tiešām apbrīnojams rādītājs šāda gabarīta spēkratam. Visiem trīs dzinēju veidiem ir astoņu pakāpju automātiskā ātrumkārba. 

Apvidus auto komforts ar sporta automašīnas dinamiku. Ko vairāk var vēlēties?