Jaunās paaudzes VW “Crafter” gatavs darbiem Latvijā!

Sestdien “Kurbads” loģistikas centrā noticis vēsturisks notikums – pirmos metrus uz Latvijas ceļiem veica jaunās paaudzes VW “Crafter”, kas ir viens no pieprasītākajiem un iecienītākajiem komerctransporta modeļiem pasaulē.

“Man jaunā paaudze patīk krietni labāk – nostrādāts un ērts salons, vieglāka stūre, arī ievērojami klusāks braukšanā par iepriekšējo modeli!” stāsta Arnis Grunšteins, “Kurbads” 80. autovedēja šoferis, kuram bija gods atvest šo modeli uz Latviju. “Man ir grūti spriest par to, kā automobilis uzvedas uz ceļa, bet īsajā brīdī pa placi man “Crafter” ļoti iepatikās! 

Polijas pilsētā Vržešnijā tika atvērta pilnīgi jauna rūpnīca, kas projektēta speciāli VW “Crafter” ražošanai.

Lai pēc iespējas precīzāk saprastu klientu dažādās prasības, Volkswagen inženieri pievienojās komerctransporta lietotāju ikdienai. Izstrādes posmā tika izpētītas dažādu mērķa grupu, piemēram, kurjeru, celtnieku un garo distanču braucēju patiesās vajadzības, kā rezultātā izveidots komerctransporta modelis, kas tieši atbilst patērētāju prasībām.

Atkarībā no vajadzībām var izvēlēties “Crafter” ar 5986 mm, 6836 mm vai 7391 mm garu virsbūvi. Automobiļa maksimālā kravnesība ir 5,5 tonnas, bet kravas telpas ietilpība – 18,4 m3.

Uzņēmumu īpašnieki noteikti novērtēs ļoti zemo gaisa pretestības koeficientu (0,33), kas automašīnu padara ļoti aerodinamisku, ļaujot ievērojami ekonomēt degvielu un samazināt CO2 izmešus.

“Crafter” tiek piedāvāts ar 2 litru dīzeļdzinēju “EA 288 Commercial”, kas atbilst Euro 6 izmešu normām un būs pieejams trīs jaudas versijās. 102 Zs, 140 Zs vai kā BiTurbo TDI ar 177 Zs.

Šobrīd ir pieejami tikai priekšpiedziņas eksemplāri, bet jau gada vidū klienti varēs izvēlēties gan pilnpiedziņas, gan aizmugurējās piedziņas VW “Crafter”, kas būs unikāls piedāvājums komerctransporta sektorā.

Automobilis ir konstruēts tā, lai būtu ērts gan īsos pilsētas mēroga braucienos, gan tālu ceļu mērošanai. To var aprīkot pat ar masāžas sēdekli un visiem šobrīd aktuālajiem elektroniskajiem vadītāja asistentiem.