Jumis sargās Kurbads autovedēju

Automašīnu transporta kompānijas “Kurbads” floti papildinājis jauns Mercedes-Benz vilcējs ar “Kaessbohrer” autovedēju iekārtu. Zīmola rebrendinga ietvaros šī autovedēja dizainu rotā senā latvju spēka zīme Jumis.

Latviešu teikās Kurbads ir ķēves dēls, bet seno zemnieku klētis, rijas un mājas rotāja un aizsargāja divi jumja zirdziņi. Jaunajā dizainā simboliski tiek savītas kopā teikas, latvju zīmes un “Kurbads” kompānijas kaujas zirgi – autovedēji.

Jumis – auglības, pārpilnības, laimes un veiksmes simbols, dod svētību un enerģiju. Zīme raisa auglības spēku, bagātību, izdošanos un veiksmi. Vārds „Jumis” saistāms ar līvu vārdu „Jumala”, kas nozīmē „Dievs”. Pirmo, pēc zīmola atjaunināšanas principiem dizainēto “Kurbads” autovedēju jau no šī gada marta rotā Ūsiņš, kas ir bišu un zirgu aizgādnis.

Dizaina autors, mākslinieks Alfrēds Paulausks par senajām latvju zīmēm izsakās: “Jaunajā  “Kurbads” dizaina versijā izmantotas latvju zīmes, kas ir ļoti spēcīgi simboli, ko vajadzētu lietot ar lielu kompetenci, saudzību un atbildību. Ceru, ka “Kurbads” rādīs priekšzīmi, godājot senās vērtības.”

Transporta kompānijas “Kurbads” pieredzējušā autovadītāja Guntara Beitāna pilotētais un Jumja sargātais kaujas kumeļš ir Mercedes-Benz “Actros 1843”, kura svars ir 18 tonnas, bet tā dzinējs attīsta 430 ZS lielu jaudu. Automašīnai ir vairākas būtiskas inovācijas, kas samazina ekspluatācijas izmaksas un uzlabo drošību satiksmē.

“Actros” model’ ir rasts kompromiss starp komfortu, tiešo saskari uz ceļa un autovadāmību, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Vadītājam auto kabīnē ir kustību brīvība un plašas telpas sajūta. Detalizēta uzmanība ir pievērsta ergonomikai – visas vadības ierīces ir viegli sasniedzamas ar rokām. Kabīnes uzbūve un izvietojums veidots tā, lai autovadītājs varētu maksimāli koncentrēties uz ceļu un izvairīties no satiksmes negadījumiem.