Kā Pēteris nosvinēja 45 gadu dzimšanas dienu!

Iesākot uzņēmuma divdesmit piekto gadskārtu, turpinām iepazīstināt ar dažādiem amizantiem atgadījumiem uz lielceļiem.

Pirms daudziem, daudziem gadiem janvārī, savas dzimšanas dienas priekšvakarā, Pēteris Ozoliņš, viens no vispieredzējušākajiem un atraktīvākajiem Kurbads autovadītājiem, bija reisā no Itālijas uz Šveici ar FIAT automašīnu kravu.

“Protams, ka Šveice – tie ir kalni un kalnu pārejas. Biju nokrāvis divas automašīnas vienā punktā un devos uz nākamo. Skatos kartē, ka, braucot apkārt kalniem, sanāk 300 km, bet pa taisno caur kalnu pāreju 160 km. Dodos pa īsāko ceļu. Pēc brīža zvana Gača(kolēģis, autovadītājs Gatis Mauriņš), apsveic dzimšanas dienā, turpinām pļāpāt, man neiedziļinoties ceļa zīmēs. Tad pamanu, ka viena no tām brīdina, ka jāliek ķēdes virsū. Johaidī, kādas ķēdes? Turpinu braukt, ārā silts, saulains laiks, kas tomēr gana ātri pārvēršas lietū, tad slapjā sniegā, līdz pāraug bagātā putenī.”

“Brīnumaini, bet kaut kā līdz kalna galam tieku, bet ar to piedzīvojumi ne tuvu nebeidzas! Esmu nokļuvis kalnu kūrortā, kura visās debespusēs ir slēpošanas trases – cilvēki gāž ar slēpēm, sniega dēļiem, močiem, bet tieši trašu krustpunktā noparkojies esmu es ar lielo autovedēju un fiatiem virsū! Kaut kur savā plānā par ceļa īsināšanu biju kļūdījies… Nekas! Kalnu kūrortā vienatnē mierīgi nosvinēju dzimšanas dienu, nākamajā rītā uzliku ķēdes un devos lejup pa to pašu ceļu. Bija laba pieredze!”