Kalpaks nogādā Dambju komandas „eO PP02” Vācijān

Svinīgā pasākumā uz „Kurbads” autovedēja „Oskars Kalpaks” tika uzkrauts Dambju inženieru komandas „Drive eO” būvētais sacīkšu elektroauto „eO PP02”, kurš tiks nogādāts Frankfurtes lidostā Vācijā, lai dotos tālāk uz „Pikes Peak Hill Climb” sacensību norises vietu Koloradospringsā, ASV.

Elektromobiļa uzkraušana bija apvienota ar autotransporta un loģistikas kompānijas „Kurbads” jaunā autovedēja „Oskars Kalpaks” prezentāciju – jaunajam spēkratam ir īpašs dizains un stāsts; tā kabīni rotā pirmā latviešu bruņoto spēku komandiera Oskara Kalpaka portrets. Turpinot uzņēmuma tradīciju, jaunais un modernais Volvo FH 13, kas aprīkots ar Kässbohrer Metago un VARIOTRANS Pro iekārtu  ir kā pateicība šoferim par veiksmīgu un ilgtspējīgu sadarbību, kurš, nobraucot miljons kilometrus, ir iekļuvis tā saucamajā “miljonāru klubiņā”. Kā tradīcijā ierasts, arī šoreiz autovedējs tika iesvētīts ar šampanieša šaltīm.

Abu kompāniju kopējā prezentācijā piedalījās „Drive eO” inženieris Kristaps Dambis, „Kurbads” vadītājs Andis Pikāns un Kalpaka fonda pārstāve Kaiva Krastiņa. Autotransporta un loģistikas kompānijas „Kurbads” pārstāvis Andis Pikāns savā uzrunā teic „Latviešu mitoloģijā Ķēves dēls Kurbads jau pirms Lāčplēša cīnījās pret mošķiem un raganām. Leģendārā spēka vīra tēlu tagad pārstāv kompānija „Kurbads”.  Mums ir liels gods ar cita latviešu tautas izcilnieka Oskara Kalpaka vārdā nodevēto autovedēju  palīdzēt tagadējiem varoņiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē jau vairākus gadus. Novēlam veiksmi un lai viss iecerētais izdodas!”

„Mums ir prieks sadarboties ar tādu uzņēmumu, kas augstā godā tur tradīcijas. Šajā piedzīvojumā ir ļoti daudz simbolisku saistību – „Kurbads” ar „Oskaru Kalpaku” ved mūsu elektroauto „Tesla Roadster 360”, bet mēs dodamies uz ASV pilsētu Kolorādospringsu, kur savus tolaik revolucionāros eksperimentus ar elektrību veica serbu-amerikāņu zinātnieks Nikolā Tesla,” simbolisko nozīmi uzsver „Drive eO” komandas inženieris Kristaps Dambis. „Šogad mērķis ir veiksmīgi finišēt un iegūt pieredzi, lai nākamgad uzbūvētu superauto, ar ko varētu pārspēt visus rekordus. Pēc „Pikes Peak” sacensībām, iespējams, mūsu elektromobili kādā pasākumā varēs vērot arī Latvijā,” plašāku „eO PP02”  atrādīšanu Latvijas publikai neizslēdz Kristaps Dambis.

Dambju komandai šī būs otrā vizīte „Pikes Peak” kalnā braukšanas sacensībās – visātrāk jāuzbrauc virsotnē pa 20 km garu trasi, kas ikdienā kalpo kā koplietošanas ceļš. Slavenās sacīkstes šogad norisināsies jau 92. reizi un ir otras vecākās sacīkstēs ASV. „Drive eO”  arī šoreiz pilotēs Latvijā zināmais autosportists Jānis Horeliks.

Kurbads novēl veiksmi un panākumus gaidāmajā sacīkstē!