Karstumā un draudzīgā atmosfērā aizvadīts 16. ikgadējais “Kurbads” laivu brauciens

Cienot un godājot “Kurbads” labākās tradīcijas – arī šogad kopīgi aizvadīts nu jau 16. laivu brauciens un sporta spēles. Kā katru gadu tas tiek organizēts, lai kompānijas darbinieki atjaunotu savas enerģijas rezerves un uzņemtu mātes dabas dziedinošo spēku. Apstākļu sakritības pēc jau otro gadu pēc kārtas izvēlējāmies izbaudīt pierobežas Pededzes upes mutuļojošās straumes un mērenos līkumus. Pēc aktīvās un muguras muskuļu stiprinošās aktivitātes mierpilnu pirmās dienas noslēgumu, kā arī nākamās dienas rītu baudījām nelielā zaļā oāzē Litenes pusē, kur saimnieko “Laivot.lv” gādīgie saimnieki.

Neskatoties uz to, ka sākotnēji tika solīti laivu braucienam ne visai piemēroti un pat lietaini laikapstākļi, tas netraucēja drosmīgajiem Kurbada bruņiniekiem un bruņiniecēm (darbiniekiem) pieteikties pasākumam kuplā skaitā. Šoreiz laivu braucienā un sporta spēlēs tikās uzņēmumu “Kurbads”, “Kurbads Detailing”, “Kurbads Kravas Serviss”, HS “Kurbads” un Lantes muižas darbinieki ar savām ģimenēm.

Aizraujošās brīvdienas iesākām agrā rīta stundā, tiekoties “Kurbads” bāzē, lai ar autobusu dotos uz maršruta sākumpunktu –  ozolu ieskauto Pededzes upes krastu. Lai arī sākumā bijām ieplānojuši izbaudīt turpat netālu Vidzemes augstienē esošo Vaidavas upi – ūdens līmeņa dēļ izvēlējāmies pārbaudītas vērtības un devāmies pievarēt mums jau zināmās Pededzes upes straumes.

Mūsu kompānijas vērtību augšgalā ir ne tikai ņemšana, bet arī došana. Ja smeļamies spēkus no mātes dabas, tad tai ir arī jādod atpakaļ. Tāpēc, apvienojot nu jau pietiekami labās airēšanas prasmes un cieņu pret apkārtējo vidi, atbrīvojām upi no ceļā esošajiem atkritumiem. Šis pienākums pret dabu izvērtās gana aizraujošs un nemaz ne tik viegls, jo sakritības pēc upē atradām arī nolietotas automašīnu riepas. Tā it kā kāds mūsu dienas plānoto maršrutu būtu novirzījis tieši šī pienākuma veikšanai.

Lai pēc aizraujošās “upes attīrīšanas operācijas” nedaudz atpūstos un izstaipītos, kā arī gardi paēstu, savus ūdens transportlīdzekļus tauvojām pie mūsu naktsmājām laivu bāzē “Laivot.lv”.

Ikviens, kurš bijis laivu braucienā kādā no iepriekšējiem gadiem zina, ka tradicionāli uz ugunskura tiek vārīta zupa, kas uguns, čuguna katla, kā arī gādīgo saimnieču maģijas dēļ garšo tā, kā nekur citur. Arī šajā gadā daudzu čaklo darba roku mijiedarbībā, mūsu lieliskās kolektīva gādīgās dāmas galdā cēla sātīgo pupiņu zupu un veģetāro dārzeņu-sēņu zupu, kas pēc laivošanas palīdzēja mūsu vīriem un sievām atgūt spēkus. Svarīgi piebilst, ka lielākā daļa zupu sastāvdaļu augušas vietējā, ar mīlestību aprūpētajā Latvijas zemītē. Tās bija sarūpējuši Lantes muižas saimnieki, paldies viņiem!

Vakara programma mūs pārsteidza, jo lieliskie kolēģi Anita un Denijs bija pacentušies, lai šis laivu brauciens un tā noslēgums paliktu vēl spilgtākās atmiņās kā nekad:

Sešas komandas, sešas sporta spēļu disciplīnas: viktorīna “Cik daudz Tu zini par Kurbadu”, akrobātisku triku izpilde, ekstrēmā ūdens slidkalniņa pievarēšana, šķēršļu minigolfs profesionāļa Toma Hartmaņa vadībā, ātruma sacensības ar SUP dēļiem, kā arī loka šaušana eksperta Anda Pikāna vadībā. Ikviens, kurš bērnībā kopā ar vecākiem bijis sporta spēlēs piekritīs, ka šāda atpūta veido vienas no laimīgākajām bērnības atmiņām. Taču vecākiem nav nekā iepriecinošāka par bērnu smiekliem. Tāpēc šogad plašas izklaides iespējas bija ne tikai pieaugušajiem – negurstošu prieku guva arī paši mazākie ņiprie laivotāji, izpriecājoties piepūšamajā atrakcijā, zīmējot, spēlējot badmintonu un daudzas citas spēles.

Nezinām vai Litenē iedvesmu smēlies arī Imants Ziedonis, rakstot Krāsainās pasakas, bet mēs gluži netīši sadalījāmies Baltajā, Zilajā, Zaļajā, Oranžajā, Sarkanajā un Dzeltenajā komandās. Visātrākā un erudītākā šogad bija Baltā spēcīgo vīru komanda, bet pavisam tuvu, ierindojoties otrajā vietā, bija Dzeltenā, taču godpilno trešo vietu ieņēma Zilā komanda.

Īsi pirms došanās pie miera muzikālu noskaņu, kas vakara gaitā pārvērtās pat par nedaudz šamanisku rituālu mums pie ugunskura radīja Elizabete un Nauris. Vienmērīgā lietus lāšu dārdināšanas pavadījumā, skanot akustiskās ģitāras stīgu un bungu radīto skaņu brīnunmainajai simfonijai, pie ugunskura tika uzburta brīnišķīga un nedaudz maģiska atmosfēra, lai, kopīgi izpildot populārākās latviešu dziesmas, kolēģi saliedētos ne tikai fiziski, bet arī dvēseliski.

Kolēģu balsis un līdzi dziedāšana, kā arī vienmērīgā kopīgā šūpošanās mūzikas ritmos mums kārtējo reizi lika pārliecināties, ka saliedētības gars ir mūsu panākumu atslēga. Varbūt šis bija viens no teiksmās lasītajiem, pārdabiskajiem dziedinošajiem veidiem, ko mums pateicībā atsūtīja māte daba? Iespējams. Taču pavisam noteikti tas nebūtu iespējams bez mūsu kolēģu sirsnīgās labestības, dvēseliskās mūzikas skaņas un ugunskura gaismas spēles radītās simfonijas, kas atspīdēja mūsu sejās. Šis brīnumainais sajūtu kokteilis ļāva mums doties pie naktsmiera laimes sajūtu piepildītiem.

Bija ausis vēl viens zemes rīts un nākamajā rītā cēlāmies līdz ar pirmajiem spēcīgajiem saules stariem. Kā ierasts – kopīgi izbaudījām gardas brokastis, bet īsi pirms laivu brauciena turpinājuma kārtīgi izkustējāmies, modinot savus ķermeņus un garus jogas pasniedzējas Ievas pavadībā. Henrijs pārsteidza visus laivotājus ar iepriekšējā vakarā pie ugunskura spontāni nolemto – visiem jāapgūst “Pankūku dancis”. Kas zina, varbūt nākotnē taps arī tautas deju kolektīvs “Kurbads”? 

Vēl pāris stundas pa Pededzes upi un sešpadsmitais “Kurbads” laivu brauciens bija noslēdzies. Lielu pateicību vēlamies izteikt “Aizupieši” saimniecei Annai par tik dabiski skaistu, sakoptu nometnes vietu un par tik sirsnīgu uzņemšanu un iesaistīšanos. Laivot.lv ir viena no labākajām nometnes vietām, kurā sešpadsmit gadu laikā esam palikuši.

Mēs atkal pārliecinājāmies, ka varam lepoties ne tikai ar panākumiem savā darbības jomā, bet arī ar lieliskiem darbiniekiem, kuri ne tikai ikdienā strādā labāk nekā mūsu pārvadātie spēkrati, bet arī izcili veiksmīgi sadarbojas brīvā laika aktivitātēs.

Paldies visiem par lieliski pavadīto laiku un tiekamies jau nākamgad septiņpadsmitajā “Kurbads” laivu braucienā!  Lai saule silda un saliedētības vējš pūš arī Jūsu dzīves burās!