Kurbadā 109. autovedēja iesvētības!

Automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums “Kurbads” turpina sava autoparka atjaunošanu un papildināšanu. Floti šoreiz papildina jauns autovedējs, kas aprīkots ar lielo vadītāja kabīni komforta uzlabošanai. “Kurbads” zina, ka, lai nodrošinātu nemainīgi augstu pakalpojuma kvalitāti saviem klientiem, ļoti svarīgi nodrošināt arī komfortablus darba apstākļus saviem autovadītājiem.

Katrs jauns flotes papildinājums neiztiek bez jau par tradīciju kļuvušās iesvētīšanas, lai jaunā autovedēja ceļš būtu ilgs, drošs un labs. Iesvētīšana arī ir tas brīdis, kad visi “Kurbads” cilvēki kopā pirmo reizi pilnībā var ieraudzīt uz kabīnes attēloto varoni vai leģendu – to stāstu, kas šoreiz izpelnījies vietu uz autovedēja un tā tālāku vešanu pasaulē. 

Jaunajam Mercedes Actros autovedējam ir dēkaiņa raksturs, un tāpēc tam piešķirta atbilstoša leģenda un stāsts kā kārtējais pierādījums tam, ka latvieši ir visur. Arvīds Blūmentāls plašākai pasaulei labāk pazīstams būs kā Crocodile Harry vai krokodilu mednieks, vai, Holivudas versijā, filmas Crocodile Dundee iemiesojumā. “Notikumiem bagāta” laikam būtu vispareizākais veids, kā raksturot viņa dzīvi, un Blūmentāla foto būtu jāatrodas vārdnīcā pie vārda “dēkainis” definīcijas.  

Arvīds Blūmentāls dzimis 1925. gadā Dundagā, bet pēc Otrā pasaules kara 1951. gadā emigrēja uz Austrāliju. Ziemeļkvīnslendā viņš ieradās 1956. gadā, kur kā jaunu nodarbošanos un vēlāk profesiju Arvīds sāka medīt un pārdot krokodilus. Krokodilu bīstamība visiem ir labi zināma, tādēļ jau izsenis krokodilu mednieki bieži kļuva par slavenībām visā Austrālijā, pazīstami ar savu drosmi un prasmēm. Viņa piedzīvojumi un mednieka stāsti ir daļa no Austrālijai raksturīgās “krūmu” folkloras. Blūmentāls savus piedzīvojumus dokumentēja grāmatās “Latviešu krokodilu mednieks Austrālijā” (1957) un “Ilgi pēc saules” (1958). Runā, ka savas krokodilu mednieka karjeras laikā viņš noķēris vismaz 10 000 līdz pat 40 000 krokodilu. Tāpat Arvīds Blūmentāls kalpojis par iedvesmu Pola Hogana 20. gadsimta astoņdesmitajos gados radītajai filmu franšīzei “Crocodile Dundee”. Vēlāk viņš pārvācās uz pasaules opālu ieguves galvaspilsētu Kūberpīdiju un kļuva par opālu mednieku, kur izveidoja savu leģendām aptīto pazemes mītni, kas savukārt redzama 1985. gada filmā “Mad Max Beyond Thunderdome”. Arvīda leģenda auga visā Eiropā, pateicoties desmitiem dokumentālo filmu, tostarp 1995. gada filmā “Krokodilu Harijs”, kas nostiprināja viņa kulta statusu Latvijā, un pieminēšana “Lonely Planet Austrālija” ceļvedī Arvīdam nodrošināja pastāvīgu viesu plūsmu. Arvīds Blūmentāls mira 2006. Gadā, 80 gadu vecumā, bet viņa gars un leģenda turpina dzīvot.

 

“Kurbada” 109. dēkainis – autovedējs tiek nodots Mārim Labarevicam, kurš arī ir dundadznieks. “Pārliecība, mērķtiecība un kompetence ir vārdi, kas raksturo Māri kā autovadītāju. Māris ir sevi pierādījis kā vienu no labākajiem “Kurbads” komandā un pelnīti ir saņēmis jaunāko autovēdēju Kurbads flotē,” saka “Kurbads” loģistikas vadītājs Toms Hartmanis.

Vairāk par to, kā krokodilu Harijs pārsteidzošā veidā nokļuva Kurbada redzeslokā un uz lielā kravas auto, skatieties mūsu jaunākajā video:

 

 

 

Vairāk bildes Kurbads Instagram!