Kurbadā viesojas “Drošākais autoparks” žūrija

Automašīnu transporta kompānijas “Kurbads” loģistikas centrā viesojās ikgadējā konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” žūrija, lai izvērtētu uzņēmuma veiktās aktivitātes drošākai dalībai ceļu satiksmē.

“Kurbads” konkursam kravas vai speciālā pielietojuma kategorijā ir pieteicies jau trešo gadu. 2014. gadā mūsu autoparks tika atzīts par drošāko Latvijā, bet 2015. gadā tika ieņemta 2. vieta.

“Ir pamats cerēt uz panākumu, jo ir paveikts liels darba apjoms autovadītāju darba kvalitātes uzlabošanā”, saka “Kurbads” personāla daļas vadītāja Laura Tone. “Organizējam 10-12 cilvēku lielas autovadītāju grupas, kas apgūst jaunāko informāciju par 95. kodu jeb atpūtu reisu laikā. Grupās notiek praktiskas diskusijas un dalīšanās pieredzē – kā rīkoties konkrētās situācijās ceļu satiksmē.”

Šogad ir izveidota jauna versija “Kurbads” autovadītāju testam, kas pārbauda zināšanas teorijā un arī praksē visiem autovadītājiem, ieskaitot arī pieredzējušos. Ievērojami ir pārstrādāta autovadītāju rokasgrāmata ar mērķi, lai tiktu ievērotas nepieciešamās kvalitātes prasības. Lai maksimāli uzlabotu komunikāciju starp loģistikas daļu un autovadītājiem, tiek izmantotas moderno tehnoloģiju sniegtās iespējas ātrai un produktīvai saziņai.

“Īpaši jāuzteic atsevišķi autovadītāji, kurus mēs dēvējam par mentoriem. Viņi savos ikdienas reisos ņem līdzi jaunākos biedrus un apmāca praktiskās zināšanās, sniedzot nenovērtējamu ieguldījumu autovadītāju apmācībā,” Laura Tone uzsver praktisko nodarbību lielo nozīmi.

“Regulāri veicam rūpīgu tehnikas apkopi, sekojam līdzi automašīnu stāvoklim, kā arī izmantojam modernās tehnoloģijas, kas palīdz izvairīties no ceļu satiksmes negadījumiem,” saka Ivars Čiblis, “Kurbads” galvenais mehāniķis. “Plānojam veikt arī braukšanas apmācības “Drošas braukšanas skolā” (DBS), lai veicinātu autovadīšanas kvalitāti un ekonomisku braukšanu”.

Konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks” noslēgsies februāra otrajā pusē. Labākie uzņēmumi tiks apbalvoti ar vērtīgām balvām no “Balta”, “DBS” un citiem konkursa sadarbības partneriem. Pirmo vietu ieguvēji saņems iespēju pilnveidot drošas braukšanas prasmes Test and Training trasē Vācijā.