“Kurbadam” gods transportēt pēdējo Mini Cooper no Grācas rūpnīcasn

Oktobra beigās “Kurbads” kompānijai bija unikāla iespēja – no BMW rūpnīcas Grācā, Austrijā transportēt pēdējo Mini Cooper automašīnas eksemplāru līdz klientam Baltijas valstīs.

Grācas rūpnīca daļēji slēgta pirms gaidāmās rekonstrukcijas, tomēr Mini Cooper automašīnas šeit vairs netiks ražotas – turpmāk tās komplektēs jaunajā rūpnīcā Nīderlandē, kā arī palielinās ražošanas apjomus Oksfordas cehā Lielbritānijā. 

Par simbolisko kravu vairāk stāsta “Kurbads” autovadītājs Jānis Kārkliņš, kurš piedzīvoja īpašu ceremoniju par godu zīmīgajam notikumam: “Ja citreiz jāiet pa placi un jāmeklē konkrētais automobilis, tad šoreiz Grācas rūpnīcas pārstāvji paši pieveda automobili uzkraušanai. Uz manu jautājumu, kam par godu, saņēmu atbildi: “Pēdējais Mini!”. Pārsteigts jautāju: “Kā pēdējais? Mums pēdējais?” “Nē, rūpnīcai pēdējais…” Sanākušie darbinieki skumīgi atvadījās no Mini Cooper spēkrata.”

“Pašam arī ir neliels rūgtums sirdī, tā kā man patika šis auto un reisos no Itālijas, kur parasti uzkraujam lielo klašu automašīnas, varēja pa ceļam iebraukt Grācā, uzkraut mazos Mini un doties mājās. Savdabīga ēra autobūves vēsturē ir noslēgusies.”