“Kurbadam” otrs drošākais autoparks Latvijā.

Ceturtdien, 12. februārī Spīķeru telpās tika apbalvoti 2014. gada Latvijas drošākie autoparki. Uzvarētāji tika noteikti trijās kategorijās, kravas vai speciālā pielietojuma grupā “Kurbads” tika atzīts par otru drošāko.

Konkursu, kas noritēja jau trešo gadu, rīkoja apdrošināšanas grupa “Balta”, Satiksmes ministrija un “Drošas Braukšanas Skola”.

„Latvijā ir apmēram 1370 uzņēmumu autoparki, kuri kopā rūpējas teju par 103 500 automašīnām, kas ir nozīmīga daļa no visiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Drošība ieņem arvien lielāku lomu daudzu autoparku ikdienā un arvien vairāk autoparku novērtē iespēju piedalīties konkursā, lai saņemtu praktiskus padomus un uzlabotu savu autoparku drošību,” saka “Balta” valdes loceklis Deividas Raipa.

Konkursam “Drošākais uzņēmuma autoparks 2014” kopumā pieteicās 42 kompānijas. “Kurbads” kategorijā bija pieteikušies 18 pretendenti, no kuriem finālā tika 14. Varēja pieteikties uzņēmumi, kuru autoparkā ir vismaz 10 automašīnas.

Par uzvarētāju kategorijā kravas vai speciālā pielietojuma autoparks tika atzīts SIA “Havi Logistics”, kas ieguva 90 punktus. Par nieka tiesu piekāpjoties, “Kurbads” tika novērtēts ar 88,9 punktiem, iegūstot godpilno otro vietu. Trešajā vietā ierindojās SIA “Cemex”.

“Svarīgi ir veikt regulāras apkopes un turēt visas 36 automašīnas labā tehniskā stāvoklī,” panākumu atslēgu atklāj Ivars Čiblis, “Kurbads” kravas auto servisa vadītājs. “Sekojam līdzi riepu spiedienam, nobraukumam. Pārbaudām autovedēju gaismas, mēģinām atvieglot šoferu darbu un veicam viņu apmācību. 

Iegūtā atzinība nebūtu iespējama bez “Kurbads” prasmīgajiem un lojālajiem šoferiem, kuri savu darbu veic kvalitatīvi un ar augstu atbildības sajūtu.

Konkursu vērtēja pieredzējusi žūrija – “Balta” galvenais risku parakstītājs Edgars Goldmanis, DBS pārstāvis Edmunds Ozolnieks, auto eksperts Normunds Avotiņš, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands, kā arī satiksmes psiholoģijas sertifikāta īpašniece, Rīgas Pedagoģijas un inovāciju vadības akadēmijas inovāciju un attīstības prorektore Daina Voita.

Kopvērtējumā visi uzņēmumi tika vērtēti trīs kategorijās – pasažieru pārvadātāji, kravas vai speciālā pielietojuma autoparki, kā arī zemāka riska autoparki. Speciālbalvu par drošības uzlabošanā sasniegto visstraujāko progresu saņēma kravas autotransporta uzņēmums AS „Delta LV”.