Kurbads 104. autovedējs iesvētīts Saules zīmē

Automašīnu transporta un loģistikas kompānija “Kurbads” 2021. gadā savu floti papildina un turpinās papildināt vēl ar jauniem autovedējiem. Kā trešais uzņēma flotei šogad pievienojas 104. autovedējs – tā kabīni rotā Latvijas mitoloģijā labi zināmā un nozīmīgā “Saules zīme”, kas mūsu tautas folklorā ir mūžīgās kustības un dzīvības simbols.
kurbads autovedēja iesvētīšana
Latvijas folkloras pazinēja un meistare Inese Krūmiņa skaidro, ka “Saules zīmi” latviešu mitoloģijā pieņemts uzskatīt ne tikai kā mātes zīmi: “Sevišķi tautasdziesmās saule atspoguļo mātišķo enerģiju, tomēr tā ir tikai viena no Saules simboliskajām daļām. Ņemot vērā to, ka saule ir galvenais debesu spīdeklis, kas atrodas nemitīgā kustībā – arī folklorā tās virzību dienas laikā attēlo kā braukšanu. Senajos rakstos bieži minēts, ka saulei pieder divi kumeļi. Tāpēc saules zīme ir ļoti atbilstoša šim autovedējam. Tā pavadīs to ceļā un aizsargās,” zīmes nozīmi skaidro folkloras meistare I. Krūmiņa.
Inese Krūmiņa iesvēta autovedēju
Tāpat kā līdz šim, arī 104. autovedēja noformējuma “Saules zīmes” dizainu veidojis Alfreds Paulausks, kompānijas kopējās vizuālās koncepcijas, grafiskā dizaina un tēla veidotājs. Arī šoreiz viņam izdevies tradicionālo “Saules zīmi” attēlot pietiekami reālistisku, lai, to ieraugot, ikviens tā ceļā varētu sajust simbola gaišo enerģiju un mātišķo labvēlību, ko tā simbolizē mūsu tautas tradīcijās.
Kā ierasts, lai jauno, ar “Saules zīmi” rotāto autovedēju iesvētītu, Kurbada vīri izpildīja tradicionālo lāča deju. Rituāla laikā nododot īpašu enerģijas lādiņu jaunajam autovedējam un tā vadītājam. Uzņēmuma dāmas, tā laikā uz “Saules zīmes” uzsēja pašu pītas pīnītes, tādejādi aktivizējot un nododot savu sievišķo enerģiju, kas zīmei piemīt mitoloģiski.
kurbads darbinieki iesvēta autovedēju
“Saules zīmes” jeb 104. autovedēja pilotēšana uzticēta autovadītājam-ekspeditoram Viesturam Latkovskim. Viņš iepriekš vadīja kompānijas flotes 91. autovedēju, kuru arī rotāja “Saules zīme”. Viesturs apstiprina, ka šī zīme ir ļoti spēcīga un tā viņam ceļā nesusi veiksmi un izturību. Tādēļ Viesturs vēlējās, lai arī jauno autovedēju rotā “Saules zīme”.
Lai Viesturam labs ceļavējš un viņa zīme sargā vēl daudzus kilometros!