Kurbads apmeklē ECG kongresu

Kompānijas “Kurbads” loģistikas daļas vadītāja Kristīne Rīmene 28. un 29. maijā apmeklēja ikgadējo ECG kongresu, kas norisinājās piejūras pilsētā Kaskai netālu no Lisabonas. Vairāk kā 100 asociācijas biedri un viesi piedalījās pasākumā, kas pulcēja Eiropas  loģistikas nozares speciālistus.

Par automašīnu loģistikas kongresa atklāšanas daļu stāsta Kristīne: “Tikām iepazīstināti ar Setubālas ostas piedāvājumu un maršrutiem. Paskatīsimies, kā jaunā informācija palīdzēs tieši mūsu kompānijai. Kongresā izdevās nostiprināt kontaktus ar sadarbības partneriem, tai skaitā valdes locekli Maksimiljanu Altmanu no “ARS Altmann AG”. Solīja ierasties ciemos.”

Kongress tika atklāts ar prezidenta Konstantino Baldisaras uzrunu, kurā tika uzsvērta nepieciešamība investēt jauno transportlīdzekļu loģistikā, lai turētos līdzi aizvien augošajiem, jaunajiem standartiem un prasībām. Prezidents arī apstiprināja, ka tiks turpināts dialogs ar Eiropas komisiju, lai radītu pateicīgāku vidi loģistikas sektoram.

ECG sapulcē tika nosaukti arī konkrēti cipari jauno automašīnu tirgū – tas šogad Eiropā audzis par 1,6-1,7%, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn. Tikmēr liels kritums ir vērojams Krievijas tirgū, kur jaunu transportlīdzekļu tirdzniecība ir samazinājusies par vienu trešdaļu. 

“Eiropas tirgū pieaug iekšzemes tirdzniecība,” saka ECG viceprezidents Justins Kokss. “Vidējos termiņos  Eiropas tirgus kļūs par atslēgu produkcijas paplašināšanai, modeļu atjaunināšanai, kā arī to pielāgošanai eksporta vajadzībām.”

Kā viena no nozares problēmām tika apskatīts likumprojekts par minimālās algas līmeni Vācijā. Tas paredz, ka šoferiem, kas iebrauc Vācijā no ārvalstīm, algai jābūt vismaz Vācijas minimālās līmenī. “Likumprojekts ir izraisījis viļņošanos un pretestību automašīnu loģistikas sektorā. Arī “Kurbadam” ir daudz iekšējo pārvadājumu Vācijas teritorijā,” piebilst Kristīne.

Kongresa noslēgumā ECG prezidents Baldisara teica optimistiskus vārdus: “Kopējie toņi ir pozitīvi  jauno automašīnu loģistikas nozarē – kompānijām un patērētājiem atgriežas pārliecība, tomēr ir manāmi arī brīdinājuma signāli, ka pietrūkst jauda un ir nepieciešams investēt attīstībā, lai apmierinātu augošo pieprasījumu.” 

Pavasara kongresa noslēgumā tika pasniegti diplomi ECG loģistikas kursa 9. izlaiduma absolventiem. Šādus diplomus par iegūtām zinībām nozarē saņēmuši jau vairāki “Kurbads” loģistikas darbinieki. 

ECG ir automašīnu transporta un loģistikas kompāniju asociācija, kas dibināta 1997. gadā un kas pārstāv vairāk kā 100 kompānijas no 27 Eiropas valstīm, ieskaitot Krieviju, Ukrainu un Turciju. Tās biedri piedāvā transporta, izplatīšanas, noliktavas, sagatavošanas un pēc pārdošanas pakalpojumus ražotājiem, importētājiem, automašīnu īres un līzinga kompānijām.

Transporta kompānija “Kurbads” ir ECG biedrs kopš 2012. gada.