KURBADS atraktīvais laivu brauciens 2013

10.08.2013

No 3. līdz 4. augustam KURBADA kolektīvs ar ģimenēm un draugiem devās savā ikgadējā, nu jau septītajā laivu braucienā. 

Šogad tika laivots pa Latvijas gleznaināko upi,- Gauju – Igaunijas pierobežas posmā.
Brauciens bija kā turpinājums pagājušajā gadā iesāktajam maršrutam. Tas iesākās Virešos, (vietā, kur iepriekšējā reizē bija finišs) un beidzās Aņņos.

Kopējais divu dienu brīnumjauko dabas skatu baudījums izvērtās 52 km garumā.

Kā teica viens no naskākajiem airētājiem Jānis Šīraks: “Šis brauciens ir lieliska iespēja atpūsties no ikdienas kņadas un steigas, lielpilsētas burzmas, smoga, civilizācijas  un urbanizācijas. Tā ir arī lieliska iespēja saliedēt kolektīvu! Pateicoties tehniskajam direktoram Edgaram Krievānam, kurš izdzenāja naidīgos lietus mākoņus laika apstākļi mūs lutināja”. 

Labākos rezultātus airēšanā sasniedza MCB grupas laiva pilots Mārtiņš Cīrulis, airētājas Inese Maizīte un divkārtējā Barselonas olimpiskā čempione Agnese Breidaka, kuriem izšķirošajos momentos palīdzīgu roku sniedza slavenais rallists Rolands Jaunzems.

Katra laivotāja ekipējumā bija atkritumu maiss, kurš arī cītīgi tika pildīts ar ceļā atrastajiem atkritumiem.
Kopumā tika savāktas 11 auto riepas (Continental, Michelin, Pirelli) un 23 maisi ar visdažādākiem homo sapiens atstātajiem atkritumiem.
Par čaklākajiem tika atzīti Valdis Lielpinks ar dēlu, Kristaps Rukmanis ar ģimeni, Jurģis Ansfelds un Kristīne ar māsu Skaidrīti! Čakli darbojās arī Māris Kučinskis (izpelnījās titulu “Māris Čaklais”) ar dzīvesbiedri. Savukārt balvu par visinteresantāko atradumu saņēma Valērijs Siņegubs, kurš savā un Alekseja Porieša saulestaru apvītajā kopīgajā ceļā pamanīja vēl nesprāgušu Otrā pasaules kara prettanku granātu.
Atrastie atkritumi tika izvesti un mūsu skaistā māmuliņa Gauja, kā arī tās piekraste kļuva tīrāka.

Kā kempinga vieta tika izraudzīta lauku sēta “Rozītes”, kur to brašais saimnieks Matīss mūs laipni uzņēma, apmācīja šaut ar loku un arbaletu. Par īpašu jautrību parūpējās Saīds, kurš organizēja fizkultūras nodarbības putnu vīterošanai skanot. Burvīgā saimniece Lāsma bija sarūpējusi brīnumgardu dārzeņu zupu. 

Liels paldies arī SIA “A.A. Mežmalas”, kuri nodrošināja burvīgas ātrgaitas laivas, kuras ļāva patiesi izbaudīt šo braucienu ik vienam tās dalībniekam.

Prieks kopā būt!