Kurbads autoparks paplašinās – flotē pieņemts #94 autovedējs!

Piektdien, 18. maijā automašīnu transporta un loģistikas kompānijas bruņojumā tika pieņemta jauna vienība – Mercedes-Benz autovedējs ar 94. kārtas numuru. Spēkrats rotāts ar latviešu mitoloģijas simbolu krupīti mākslinieka Alfreda Paulauska redzējumā.

Krupītis ir noslēpumaina un majestātiska zīme. Tā ir gan auglīga savienošanās, dzīvības zīme, bet no otras puses tā ir saistīta ar zemapziņu un intuīciju. Labklājības un pārticības simbols.

Iesvētīšanas rituālā folkloristes Ineses Krūmiņas vadībā vīri izpildīja nu jau tradicionālo lāča deju un radīja vienotu spēka vilni, kas tika nodots Mercedes-Benz autovedējam, bet dāmas sēja mezglus uz krupīša zīmes, vēlot veiksmi automašīnai gaidāmajos ceļojumos.

Krupīša aizstāvībā esošo autovedēju pilotēs neviens cits kā Kurbads šoferu veterāns Pēteris Ozoliņš,  sporta draugs un kādreizējais hokeja vārtsargs. “Normāls pipars!” saka Anatolijs Vasiļjevs, Kurbads šoferu apmācības vadītājs. “Par viņa prasmēm darbā un attieksmi jautājumi nav nevienam. Pēteris jau vairākus gadus ir viens no jauno šoferu mentoriem, daloties savā meistarībā un pieredzē kopīgos reisos ar jaunajiem autovadītājiem Baltijas valstīs.”

94. autovedējs ir gana unikāls ne tikai uzņēmumā Kurbads, bet arī Latvijā. Spēkrata reģistrācija CSDD izrādījās mazliet sarežģītāka nekā citas reizes, jo šis ir pirmais jaunais autovedējs Latvijā ar trīs tiltiem. Papildu tilts palielina autovedēja kravnesību par vairāk nekā 3,5 tonnām, paplašinot kraušanās iespējas.

“Pētera un citu šoferu ērtībai šajā versijā esam pasūtījuši īpašo Mercedes-Benz DOC Style-line īpašo metāla apdari kabīnes interjerā,” stāsta Ivars Čiblis, Kurbads galvenais mehāniķis. “Tāpat pie jauninājumiem jāatzīmē piekabes riepu spiediena sensors , kā arī Metago Pro autovedēja piekabe.”

Lai labi ripo!